Tauron zmieni strategię inwestycji w źródła odnawialne po wejściu w życie ustawy o OZE

Tauron zmieni strategię inwestycji w źródła odnawialne po wejściu w życie ustawy o OZE
Dariusz Lubera, prezes Tauronu. foto: newseria.pl

{więcej}Prezes zarządu Tauron Energia Polska Dariusz Lubera zapowiedział możliwość zmodyfikowania strategii spółki w zakresie odnawialnych źródeł energii, co uzależnia od finalnego kształtu ustawy o OZE. 

REKLAMA

Obecny cel Tauronu w zakresie budowy potencjału odnawialnych źródeł energii to 800 MW do roku 2020. Obecnie w źródłach odnawialnych Tauron posiada dwie farmy wiatrowe – Lipniki (woj. opolskie) oraz Wolin (woj. zachodniopomorskie) – o łącznej mocy 60,75 MW, a także trzy bloki biomasowe w Jaworznie, Stalowej Woli i Tychach, których łączna moc wynosi 110 MW. Wkrótce Tauron ma uruchomić ponadto dwie farmy wiatrowe – Marszewo o mocy 82 MW oraz Wicko o mocy 40 MW. 

Jak poinformował Dariusz Lubera, Tauron może zmienić swoje cele w zakresie OZE po wejściu w życie ustawy o OZE. – Naszą strategię związaną z odnawialnymi źródłami być może będziemy modyfikowali po wejściu w życie ustawy o OZE. Wtedy przeanalizujemy, czy zmienić nasz cel 800 MW, czy też go zostawić, a skorygować jedynie proporcje pomiędzy inwestycjami w różne źródła – wnp.pl cytuje Dariusza Luberę. 
gramwzielone.pl

REKLAMA