Resort skarbu potwierdza plany dotyczące IPO Energi

Resort skarbu potwierdza plany dotyczące IPO Energi
Energa press

{więcej}Przygotowujące się do publicznej emisji akcji Energi Ministerstwo Skarbu Państwa potwierdziło planowany harmonogram IPO Energi oraz podtrzymało chęć sprzedaży 35% akcji firmy. 

Ministerstwo Skarbu Państwa przed dwoma tygodniami złożyło w KNF prospekt emisyjny Energi i liczy, że zostanie on zatwierdzony do połowy przyszłego miesiąca. Jeśli tak się stanie, IPO Energi będzie możliwe jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Wejścia na giełdę Energi możemy się spodziewać nawet w listopadzie. Resort skarbu zakłada, że podczas IPO sprzeda połowę z posiadanych obecnie 85% akcji Energi, ale chce zachować nad nią kontrolę. Walne Zgromadzenie Energii na początku września przegłosowało dematerializację akcji, ich scalenie, a także uprzywilejowanie 35% akcji w stosunku 1:2. 

REKLAMA

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował wczoraj, że MSP w dalszym ciągu chce wypuścić na giełdę 35% akcji Energi, a uprzywilejowanie akcji nie zmienia dotychczasowych planów resortu skarbu odnośnie pakietu, jaki ma być sprzedany podczas IPO. 
gramwzielone.pl