
EurObserver podał dane o produkcji energii odnawialnej w krajach UE-28
Konsorcjum unijnych ośrodków badawczych EurObserv’ER podało statystyki udziału zielonej energii w miksach energetycznych krajów Unii Europejskiej za rok 2013.
Konsorcjum unijnych ośrodków badawczych EurObserv’ER podało statystyki udziału zielonej energii w miksach energetycznych krajów Unii Europejskiej za rok 2013.
Wiceminister gospodarki Marcin Korolec ocenił, że przyjęty przed kilkoma miesiącami unijny pakiet klimatyczny na lata 2020-2030 i zagwarantowane w nim ulgi dla Polski pozwolą na ograniczenie wzrostu cen energii w naszym kraju.
W tym roku po raz pierwszy w historii niemieckiej transformacji energetycznej Energiewende koszty dopłat do zielone energii ujęte w rachunkach odbiorców końcowych będą niższe niż w roku poprzednim.
30 grudnia 2014 r. w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. została podpisana umowa o świadczenie usługi praca interwencyjna pomiędzy PGE Energia Odnawialna S.A. a PSE S.A – informuje PGE Energia Odnawialna.
http://cleantechnica.com/2014/12/29/leshi-plans-electric-cars/
Urząd Regulacji Energetyki podał dane na temat zainstalowanego w naszym kraju potencjału odnawialnych źródeł energii. Według URE, na koniec 2014 r. ich łączna moc zbliżyła się do 6 GW.
Jak informuje „Rzeczpospolita”, w ubiegłym roku liczba gospodarstw domowych, które zmieniły sprzedawcę energii, zwiększyła się niemal o 100%.
Atende będzie ubiegać się o kolejne kontrakty na dostawę oprogramowania do firm energetycznych. Spółka weszła na ten rynek dzięki współpracy z Energa Operatorem przy projekcie instalacji inteligentnych mierników energii (tzw. smart metering)...
W artykule poświęconym perspektywom czystych technologii w energetyce i transporcie amerykański opiniotwórczy portal Business Insider zwraca uwagę, że o ile odgórne, realizowane na poziomie państw, działania mające prowadzić do ograniczenia zmian klimatycznych nadal pozostają niepewne, o tyle postęp technologiczny...
Uruchomienie krajowej platformy handlu uprawnieniami do emisji CO2 umożliwia przyjęty wczoraj przez Radę Ministrów projekt ustawy o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych.
Polska ustawa OZE nie sprzyja powstawaniu spółdzielni energetycznych. A szkoda, bo w Niemczech kooperatywy odniosły spektakularny sukces – pisze Marta Śmigrowska z portalu chronmyklimat.pl.
Urząd Regulacji Energetyki przedstawił listę odbiorców przemysłowych zobowiązanych w 2015 r. do realizacji obowiązku OZE i obowiązku kogeneracyjnego, czyli do zakupu i umorzenia świadectw pochodzenia energii z OZE i kogeneracji lub uiszczenia określonej wielkości opłaty zastępczej.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz KGHM Polska Miedź S.A. ogłosiły wyniki drugiego konkursu w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia CuBR. Osiem konsorcjów składających się z uczelni, instytutów badawczych i przedsiębiorców otrzyma 51 mln zł – informuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wyłoniło 29 projektów o łącznej wartości 7,4 mln zł z przeznaczeniem na pokrycie kosztów ubiegania się o regionalną i międzynarodową ochronę patentową wyników prac B+R. W tej edycji programu już 75% objętych wsparciem zgłoszeń pochodzi z przemysłu – informuje NCBR.
http://www.theguardian.com/environment/2014/dec/24/the-switch-to-renewable-power-is-a-battle-we-cannot-afford-to-lose?view=mobile