
Pasywny budynek na Politechnice Łódzkiej za unijną dotację
Łódzka uczelnia pozyskała 5,4 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na budowę pasywnego budynku biurowego.
Łódzka uczelnia pozyskała 5,4 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na budowę pasywnego budynku biurowego.
Ne początku października Minister Energii poinformował, że polityka energetyczna Polski – PEP (do 2040 roku) została przyjęta przez kierownictwo resortu i że razem z krajowym planem na rzecz energii i klimatu – KPEiK (do 2030 roku) zostaną przedstawione do końca br...
PSPA otwiera dyskusję na temat rozwoju elektromobilności i problemu zintegrowania pojazdów elektrycznych z sieciami elektroenergetycznymi. Najnowszy raport Stowarzyszenia systematyzuje wiedzę o założeniach koncepcji Vehicle-to-Grid i konfrontuje ją z obecnymi rozwiązaniami, wdrożonymi w wybranych państwach Europy.
{więcej}
Dzisiaj startuje nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie w województwie warmińsko-mazurskim, w którym szansę na wsparcie uzyskają inwestycje z zakresu modernizacji energetycznej budynków...
Po doprecyzowaniu w ostatniej nowelizacji ustawy o OZE zasad przyznawania pomocy publicznej Bank Ochrony Środowiska zaczyna kredytować pierwsze farmy fotowoltaiczne realizowane w systemie aukcyjnym. BOŚ podejmuje też rozmowy z inwestorami, którzy dopiero szykują się do aukcji.
Fundacja ClientEarth podała do sądu decyzję spółki Enea o budowie nowego bloku węglowego elektrowni w Ostrołęce. Powodem jest wysokie ryzyko finansowe inwestycji związane z polityką ochrony klimatu.
Kolejna tegoroczna aukcja dla inwestorów planujących budowę farm fotowoltaicznych za naszą zachodnią granicą znowu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W złożonych ofertach zaproponowano budowę trzy razy większego potencjału farm PV niż udostępniony przez niemieckie władze...
PSE S.A. przeprowadzą testową aukcję na mocy w dniu 8 listopada br. Jak zapewnia spółka, cel to zapoznanie uczestników rynku mocy z funkcjonalnościami umożliwiającymi udział w nadchodzących aukcjach głównych.
Lotos rozpoczął test pierwszych 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, które postawiono w ramach „Niebieskiego szlaku” przy trasie A1 i A2. Spółka zapewnia, że teraz kierowcy samochodów elektrycznych mogą przejechać trasę ze stolicy Polski do Trójmiasta i z powrotem...
Miejskie obiekty w Płocku oraz szpital w Przasnyszu przejdą termomodernizację z wykorzystaniem OZE dzięki podpisaniu w ubiegłym tygodniu umów na unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w konkursach dotyczących poprawy efektywności energetycznej.
Większość mieszkańców Unii Europejskiej opowiedziała się w ankiecie za tym, by nie było wiosennej i jesiennej zmiany czasu. Jednym z mocniejszych argumentów, na jakie powoływano się w ankiecie, są oszczędności energii. Jak się okazuje, zyski z dziennego światła są statystycznie niewielkie. Zyskują tylko niektóre kraje.
Według danych JATO Dynamics, międzynarodowej firmy konsultingowej z sektora motoryzacyjnego, we wrześniu 2018 r. rynek samochodów w Europie zanotował największy spadek sprzedaży w ostatniej dekadzie...
Kolejne aukcje, które Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w tym tygodniu, nie zostały rozstrzygnięte. Tym razem przejściem do sytemu aukcyjnego nie byli zainteresowani właściciele instalacji biogazowych i biomasowych o jednostkowej mocy do 1 MW.
Grupa Lotos wraz z Instytutem Nafty i Gazu przeprowadziła w połowie października test współuwodornienia, czyli wspólnego przerobu frakcji oleju napędowego z olejem roślinnym. Spółka zapewnia, że otrzymane paliwo ma równie wysoką jakość jak diesel produkowany wyłącznie z ropy naftowej, a w niektórych parametrach, np...