
IRA napędza rozwój magazynów energii w USA
Departament Energii Stanów Zjednoczonych policzył, ile przybyło inwestycji w magazyny energii w tym kraju po uchwaleniu ustawy o redukcji inflacji (IRA) w tym kraju. Wzrost wyniósł ponad 300 proc.
Departament Energii Stanów Zjednoczonych policzył, ile przybyło inwestycji w magazyny energii w tym kraju po uchwaleniu ustawy o redukcji inflacji (IRA) w tym kraju. Wzrost wyniósł ponad 300 proc.
Unijne instytucje zakończyły prace nad nową dyrektywą o efektywności energetycznej budynków. Zakłada ona stopniowe wprowadzanie obowiązkowego montażu instalacji fotowoltaicznych oraz zakończenie subsydiowania domowych kotłów wykorzystujących paliwa kopalne.
Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego otworzą nowy rozdział w polityce klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej – na co zwraca uwagę Forum Energii. Nowa Komisja Europejska rozpocznie swoją pięcioletnią kadencję jesienią...
Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych – R.Power – zrobił ważny krok w rozwoju swojej międzynarodowej działalności.
Największa budowana obecnie przez Tauron farma wiatrowa uzyskała tymczasowe pozwolenie na użytkowanie. To oznacza, że wyprodukowana przez nią pierwsza energia elektryczna będzie mogła zostać wprowadzona do sieci.
Dwie spółki planują ogromny projekt wodorowy na największej wyspie Morza Śródziemnego. Realizacja inwestycji przyczyniłaby się do utworzenia włoskiej doliny wodorowej.
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) wesprze znaczną kwotą inwestycje w poprawę efektywności energetycznej zakładów wiodącego producenta napojów i żywności w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej.
Energia wyprodukowana w instalacjach słonecznych i wiatrowych może skutecznie ograniczyć udział węgla w polskiej energetyce i ciepłownictwie...
Kolejne wyłączenie odnawialnych źródeł energii w celu stabilizowania krajowego systemu elektroenergetycznego okazało się znacznie większe, niż początkowo założyło PSE. Wczorajsze nierynkowe redysponowanie OZE objęło nie tylko fotowoltaikę.
13 kwietnia zaczęło obowiązywać unijne rozporządzenie w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR). W najbliższych latach w całej Europie ma powstać więcej stacji ładowania aut elektrycznych i tankowania wodorem...
Ta instalacja fotowoltaiczna zajmuje 500 hektarów i składa się z ponad miliona paneli PV. Od momentu wmurowania kamienia węgielnego pod tę ogromną inwestycję minęło tylko dwa lata.
Po prawie trzech latach oczekiwania polskie samorządy mogą się już ubiegać o fundusze z Krajowego Planu Odbudowy...
Czołowy polski deweloper elektrowni fotowoltaicznych podpisał warunkową umowę nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce, która rozwija ogromny projekt fotowoltaiczny na zaawansowanym etapie realizacji.
Węgierski koncern paliwowy MOL zainwestował w technologię zielonego wodoru. Grupa MOL uruchomiła na Węgrzech duży zakład produkcji wodoru zasilanej energią odnawialną.
Departament Energii Stanów Zjednoczonych opublikował pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych federalny plan dekarbonizacji amerykańskiego sektora budynków. Zakłada on redukcję emisji aż o 90 proc.