Dostępność stacji ładowania widoczna na Mapach Google

Dostępność stacji ładowania widoczna na Mapach Google
GreenWay Polska

Na Mapach Google pojawią się nie tylko lokalizacje stacji ładowania samochodów elektrycznych w sieci Greenway Polska, ale także będzie widoczna liczba dostępnych w danej chwili złączy, które znajdują się na danej stacji.

GreenWay zintegrowało swój system informatyczny z Mapami Google. Dzięki temu posiadacze samochodów elektrycznych mogą na Mapach Google sprawdzić, jakie są dostępne w danym momencie złącza na poszczególnych stacjach.

Wdrożona nowa funkcjonalność to wygodne rozwiązanie dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Gdy podróżujemy i szukamy interesujących nas miejsc na Mapach Google, jednocześnie możemy sprawdzić dostępność znajdujących się w pobliżu naszych stacji ładowania – mówi Rafał Czyżewski, prezes Greenway Polska

REKLAMA

Funkcjonalność jest już powszechnie dostępna dla wszystkich użytkowników Map Google, jednak GreenWay zaznacza, że integracja z Mapami Google jest jeszcze na etapie testów i choć, jak zapewnia firma, dokładność wyświetlanych informacji ma być wysoka, warto potwierdzić je w aplikacji Greenway.

Jak informuje operator stacji ładowania, jego aplikacja pokazuje najdokładniejsze informacje o dostępności ładowarek należących do sieci,  stacji partnerskich oraz tych w roamingu w czasie rzeczywistym. Umożliwia także rozpoczęcie i zakończenie ładowania. Można w niej również sprawdzić status i prędkość ładowania, zużycie energii, a także przejrzeć historię ładowań i rozliczeń.

REKLAMA

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay. Firma istnieje od 2011 r., działając w Polsce od 2016 roku. Obecnie w sieci GreenWay jest ponad 300 stacji ładowania, z czego 200 znajduje się w naszym kraju. Są to w większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy i część z nich została już wyposażona w magazyny energii zwiększające możliwości ładowania ze zwiększoną mocą.

W pierwszym półroczu 2020 r. liczba samochodów elektrycznych w naszym kraju zwiększyła się o 3275, czyli o 65 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2019.

Rozwija się również infrastruktura ładowania elektryków. Na koniec czerwca 2020 r. liczba publicznie dostępnych stacji ładowania w Polsce wyniosła 1194, z czego 390 to stacje szybkiego ładowania. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.