Ponad 138 mln zł na elektryczny transport na Śląsku

Ponad 138 mln zł na elektryczny transport na Śląsku
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach Programu dla Śląska dofinansuje ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakup 43 zeroemisyjnych autobusów oraz montaż 34 punktów ładowania.

Wczoraj w Katowicach przedstawiciele resortu klimatu i władz woj. śląskiego podpisali umowy o dofinansowanie, dzięki którym Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Tyskie Linie Trolejbusowe Sp. z o.o., Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Zawierciu oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. otrzymają do 85 proc. wsparcia na zakup elektrycznych autobusów oraz stacji ładowania.

Połowa przyznanego dofinansowania pochodzi z realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu Gepard II.

REKLAMA

Przedsięwzięcie, którego całkowita wartość wynosi ponad 138,3 mln zł, uzyska również wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

REKLAMA

Do czterech śląskich przewoźników trafi w sumie ponad 120 mln zł dofinansowania, w tym po 57 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu i śląskiego RPO oraz 6,4 mln zł pożyczek z NFOŚiGW. Pozostała część kosztów – ok. 17,9 mln zł – to wkład własny beneficjentów.

Najwięcej pojazdów kupi Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (32), pozostali beneficjenci odpowiednio: 6 – Tyskie Linie Trolejbusowe Sp. z o.o., 3 – Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Zawierciu oraz 2 – Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.