Ładowarki o mocy 150 kW na stacjach Citronexu

Ładowarki o mocy 150 kW na stacjach Citronexu
GreenWay Polska

GreenWay Polska uruchomił kolejny hub ładowania aut elektrycznych. Wielostanowiskowa stacja znajduje się przy autostradzie A4 na terenie stacji paliw Citronex w Kątach Wrocławskich. Na razie wykorzystanie pełnej mocy zainstalowanych ładowarek nie jest możliwe. To ma się jednak zmienić.

Uruchomiony pod Wrocławiem hub umożliwiający ładowanie 4 samochodów elektrycznych w tym samym czasie to druga, obok zlokalizowanej w warszawskiej Galerii Młociny, tego rodzaju inwestycja w sieci GreenWay w Polsce.  

– Huby ładowania to sprawdzone rozwiązanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą podróżnych. W tej konkretnej lokalizacji kierowcy mogą coś zjeść, zrobić zakupy, wziąć prysznic, a w tym czasie naładować auto. To duże ułatwienie dla osób podróżujących elektrykami – komentuje Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

REKLAMA

Uruchomiony w Kątach Wrocławskich hub składa się z 4 stacji ładowania DC, w tym jednej, która ładuje baterie elektryków z mocą 150 kW na złączu CCS, a pozostałe trzy ładują z mocą 50 kW na złączach CCS i Chademo. W tym samym czasie z usługi ładowania w ramach hubu mogą korzystać 4 pojazdy.  
 
– Uruchomienie nowego hubu ładowania aut elektrycznych na stacji Dyskont Paliwowy Kąty Wrocławskie postrzegamy jako konieczne dopełnianie oferty produktów i usług skierowanej do podróżnych – komentuje Krzysztof Sobczuk, dyrektor sprzedaży i marketingu Citronex. 

Wszystkie zainstalowane w nowym hubie GreenWay ładowarki mają moc nominalną 150 kW. Jednak, jak informuje GreenWay, aktualnie ze względu na ograniczoną moc dostępnego przyłącza energetycznego tylko jedna z nich funkcjonuje z pełną mocą. Pozostałe 3 zostały skonfigurowane do pracy z mocą 50 kW.

REKLAMA

Prezes GreenWay Polska przekonuje jednak, że jest to rozwiązanie tylko tymczasowe.

– W ciągu najbliższych miesięcy wyposażymy hub w dodatkowe rozwiązania, które umożliwią nam podniesienie mocy pozostałych stacji tak, by każda z nich ładowała z mocą 150 kW – dodaje Rafał Czyżewski. 

Obecnie w sieci GreenWay działa ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce jest 248, a pozostałe znajdują się na Słowacji. Są to w większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.  

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.