Kierowcy GreenWay załadowali w miesiąc 320 MWh energii

Kierowcy GreenWay załadowali w miesiąc 320 MWh energii
Rafał Czyżewski

Największy operator sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych porównał dane z pierwszych siedmiu miesięcy 2021 z analogicznym okresem roku 2020. Spółka zanotowała m.in. podwojenie liczby kierowców zarejestrowanych w swojej sieci oraz trzy razy więcej załadowanej przez nich energii. Tylko w lipcu kierowcy załadowali do swoich aut za pomocą infrastruktury GreenWay łącznie 320 MWh energii więcej niż w całym pierwszym półroczu 2020 r. 

W tym roku, w okresie od stycznia do lipca, właściciele aut elektrycznych pobrali z ładowarek GreenWay ponad 1,2 GWh energii, a więc ponad 200 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Energia dostarczona w tym czasie z sieci GreenWay pozwoliła na przejechanie ponad 6 mln km. Przejechanie takiego dystansu samochodem o napędzie konwencjonalnym wymagałoby spalenia aż 500 tys. litrów benzyny.

REKLAMA

W tym roku lipiec był rekordowy dla GreenWay. Tylko w tym jednym miesiącu klienci firmy pobrali 320 MWh energii, a liczba zrealizowanych sesji ładowania wyniosła 20 tys. Dane te oznaczają ponad 250 proc. wzrost w stosunku do lipca 2020 r.    

Jak komentuje Rafał Czyżewski, prezes zarządu GreenWay Polska, rekordowy poziom wykorzystania ładowarek jest echem dużego wzrostu liczby rejestracji samochodów elektrycznych.

Pokazuje on także, że pojazdy te pełnią już z powodzeniem rolę samochodów rodzinnych, którymi możemy się udać na wakacje, największe wzrosty widzimy bowiem w miesiącach letnich – dodaje Rafał Czyżewski.

Większe zainteresowanie wykorzystywaniem aut elektrycznych w podróży widać także w średniej ilości energii pobieranej miesięcznie przez statystycznego klienta GreenWay. W ciągu roku wzrosła ona o blisko 40 proc.

W sieci GreenWay w Polsce i Słowacji jest już zarejestrowanych blisko 15 tysięcy kierowców, podczas gdy w lipcu 2020 roku było ich niewiele ponad 6 tysięcy.

REKLAMA

W okresie od początku tego roku do lipca zarejestrowało się w sieci GreenWay ponad 2 razy więcej użytkowników niż w tym samym okresie roku ubiegłego. 

Na ulicach widać coraz więcej aut z zielonymi tablicami i to w oczywisty sposób przekłada się na rekordy w GreenWay. Ale nie pozyskalibyśmy tylu nowych klientów bez ciągłej rozbudowy sieci, skutecznych działań promocyjnych i sprawdzonego modelu współpracy z biznesem, który coraz chętniej bierze udział w rozwijaniu elektromobilności – zapewnia Rafał Czyżewski.

Najczęściej wykorzystywanymi przez kierowców ładowarkami są właśnie urządzenia zlokalizowane tam, gdzie GreenWay współpracuje z biznesem: na parkingach galerii handlowych i kompleksów biurowych, czy przy siedzibach dużych firm. 

Do najpopularniejszych stacji ładowania w Polsce należą: ładowarka przy biurowcu Elektrownia Powiśle w Warszawie oraz ładowarki przy warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Wola Park i Atrium Reduta.

GreenWay dodaje, że ulubione przez kierowców stacje ładowania poza Warszawą znajdują się w Gorzowie Wielkopolskim przy Terminalu BP, przy dyskoncie paliwowym w Kątach Wrocławskich i przy autostradzie A2 – na parkingu hotelu Portofino w Lućmierzu. 

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Firma istnieje od 2011 r., a w  Polsce działa od 2016 r.

Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 413 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 295. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.