Największy operator stacji ładowania podnosi ceny

Największy operator stacji ładowania podnosi ceny
GreenWay Polska

GreenWay Polska dostosowuje cennik usług ładowania do wzrostu kosztów energii, rosnącej inflacji oraz coraz wyższych kosztów pracy. Spółka zapewnia, że pomimo wzrostu cen klienci korzystający z programów abonamentowych nadal będą płacić za kWh najmniej na rynku. Nowy cennik GreenWay będzie obowiązywał od 1 kwietnia br.

Jak tłumaczy największy krajowy operator stacji ładowania samochodów elektrycznych, zmiana cennika jest spowodowana ponad 100-procentowym wzrostem cen rynkowych energii elektrycznej w ciągu ostatniego roku, wzrostem opłat za dystrybucję energii oraz wysoką inflacją skutkującą wzrostem pozostałych kosztów.

Średni wzrost cen za kilowatogodzinę dostarczanej energii wyniesie 16 procent, natomiast opłat abonamentowych w programach cenowych Energia Plus i Max – 14 proc.

REKLAMA

GreenWay Polska zapewnia, że pomimo wzrostu opłat utrzyma najniższą na polskim rynku cenę za 1 kWh ładowania samochodu w abonamentach Energia Plus i Max.

Równocześnie GreenWay ma uprościć strukturę cennika za ładowanie w zależności od mocy stacji.

Opłaty będą określone dla trzech kategorii: dla stacji AC, stacji DC o mocy mniejszej lub równej 100 kW, oraz stacji DC o mocy wyższej niż 100 kW.

Ważną zmianą, która ma wynikać z uwag klientów, jest podniesienie opłat za czas postoju samochodu przy stacji ładowania po przekroczeniu limitu bezpłatnych minut na stacjach AC oraz ujednolicenie tego limitu na stacjach DC dla wszystkich planów cenowych. Jak podkreśla GreenWay, celem tego działania jest ograniczenie blokowania miejsc postojowych przy stacjach.

REKLAMA

Nowy cennik wejdzie w życie 1 kwietnia i ma obowiązywać do 31 lipca br. Wskazane ceny zawierają podatek VAT.

W ramach Tarczy Antyinflacyjnej, od lutego br. w cenniku stosowana jest tymczasowo obniżona do 5 proc. stawka podatku VAT.

Cennik usług ładowania na stacjach GreenWay Polska obowiązujący od 1 kwietnia br.

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay działającej w obszarze elektromobilności. GreenWay jest najszybciej rozwijająca się siecią ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r., działając w Polsce od 2016 r.

Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 500 publicznych stacji ładowania, z czego w naszym kraju działa 370. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.