Współpraca stacji ładowania EV z magazynem energii i instalacją PV

Współpraca stacji ładowania EV z magazynem energii i instalacją PV
BayWa r.e.

Świadomość klimatyczna jest niezmiernie istotnym elementem przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Elektromobilność stanowi jedną z ekologicznych alternatyw, ponieważ zasilanie e-pojazdu „zielonym” prądem pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla. Jednak oprócz zalet ekologicznych coraz większą rolę odgrywają też argumenty ekonomiczne.

Energia elektryczna nadal jest bardziej opłacalna niż surowce takie jak benzyna czy olej napędowy. Ponadto, samochody elektryczne generują mniejsze koszty eksploatacji z uwagi na fakt, iż nie wymagają częstego serwisu.

Zielony prąd – czyli energia prosto ze słońca

REKLAMA

W przypadku e-mobilności rozsądnym rozwiązaniem jest kompleksowa koncepcja, która  obejmuje instalację fotowoltaiczną oraz system magazynowania energii.

Połączenie fotowoltaiki i elektromobilności jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem zarówno dla prywatnych właścicieli instalacji fotowoltaicznych, jak również firm. Samodzielnie wytworzona energia umożliwia ładowanie samochodu elektrycznego w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju i przystępnie kosztowo, ponieważ energia pozyskana z własnej instalacji PV może służyć do taniego ładowania samochodów elektrycznych. Zwłaszcza gdy mowa o flocie firmowej, której zasilenie wymaga wykorzystania dużej ilość energii z PV.

Maksymalne wykorzystanie samodzielnie wyprodukowanej energii ze słońca pomaga zoptymalizować jej zużycie na potrzeby własne, zwiększając tym samym stopień samowystarczalności i możliwie najefektywniejsze wykorzystanie pracy instalacji fotowoltaicznej. W rezultacie redukuje się ilość energii oddanej do sieci publicznej, co znacznie przyspiesza amortyzację inwestycji.

BayWa r.e.

Stacja ładowania pojazdu elektrycznego

Każdy, kto rozważa zakup samochodu elektrycznego lub jest już jego posiadaczem,  z pewnością zastanawia się też nad idealną stacją ładowania. Ważnymi czynnikami są tutaj niezależność, niskie koszty, oszczędne i elastyczne ładowanie pojazdu.

Dzięki stacji ładowania samochodów elektrycznych Fronius Wattpilot każdy właściciel samochodu zasilanego zieloną energią będzie mógł zdecydować, w jaki sposób i gdzie chce ładować pojazd.

Wattpilot dostępny jest w dwóch wariantach – stacjonarnym (Home) i mobilnym (Go) – zaspokaja on praktycznie wszystkie potrzeby. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z zamontowanym na stałe urządzeniem do ładowania o mocy 11 kW, które sprawdzi się nie tylko w domach, ale także małych firmach. W ten sposób ze zwykłego gniazda trójfazowego powstaje inteligentna stacja ładowania do zastosowania w garażu czy podziemnym parkingu.

Fronius Wattpilot jest dostępny w dwóch wersjach przewidzianych do użytku domowego lub w małych firmach: montowany na stałe Wattpilot Home oraz mobilny Wattpilot Go.

BayWa r.e.

REKLAMA

Wattpilot Home

Po wpięciu urządzenia do gniazda elektrycznego powstaje inteligentna stacja ładowania do zastosowania w wygodnym miejscu. W opłacalnym kosztowo ładowaniu, aby utrzymać koszty eksploatacji samochodu elektrycznego na niskim poziomie, energia elektryczna powinna być jak najtańsza.

Dzięki Fronius Wattpilot oraz zmiennym taryfom za energię elektryczną jest to możliwe. Zmienna taryfa za energię elektryczną opiera się na elastycznych cenach rynkowych. Nocą, gdy popyt jest mniejszy, koszty energii są niższe. Dzięki urządzeniu Wattpilot oraz przynależnej aplikacji możesz ładować samochód elektryczny właśnie wtedy, gdy cena energii elektrycznej jest maksymalnie niska.

Wattpilot Go

Maksimum niezależności uzyskasz dzięki mobilnemu rozwiązaniu w zakresie ładowania o mocy 11 lub 22 kW do użytku w domu, w małych firmach i podczas podróży. Wattpilot Go można zabrać ze sobą, a dzięki opcjonalnemu zestawowi adapterów ładować w każdym gnieździe podczas podróży.

Wystarczy podłączyć i zacząć ładowanie. Urządzenie można obsługiwać za pomocą aplikacji Solar.wattpilot, która zapewnia także podgląd procesu ładowania. Inteligentne urządzenie typu plug and play ma dwa różne tryby o nazwie Eco i Next Trip. W zestawie znajduje się też zestaw przejściówek.

W hurtownii internetowej BayWa r.e. Solar Systems znajdziecie Państwo stacje ładowania od zaufanych, czołowych graczy na rynku fotowoltaiki, którzy opracowali niezawodne rozwiązania w zakresie e-mobilności.

Nasza platforma B2B została stworozna specjalnie z myślą o instalatorach fotowoltaiki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

sklep.baywa-re.pl

 

  

Firma BayWa r.e., mająca swoje siedziby w 30 krajach, uzyskująca przychody w wysokości prawie 2,5 miliarda euro, notująca stały ich wzrost od początku istnienia firmy, jest wiodącym światowym deweloperem energii odnawialnej, dystrybutorem i dostawcą usług i rozwiązań branży energetycznej.

Na rynku polskim BayWa r.e. działa jako autoryzowany dystrybutor PV (hurtownia fotowoltaiczna) posiadający własne biuro sprzedaży, magazyny oraz platformę zakupową B2B dla instalatorów fotowoltaiki. W portfolio produktów znajdą Państwo wszystkie elementy potrzebne do zaprojektowania i wdrożenia systemu PV od wiodących, zaufanych producentów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

artykuł sponsorowany