Arval oddał w leasing 1000 elektryków. Które modele dominują?

Arval oddał w leasing 1000 elektryków. Które modele dominują?
Arval

Arval Service Lease Polska z grupy BNP Paribas w czerwcu przekroczył liczbę 1000 w pełni elektrycznych aut w wynajmie, w tym 500 zeroemisyjnych samochodów dostawczych (eLCV). Znaczna część tych pojazdów została wzięta w leasing z wykorzystaniem dotacji z programu Mój Elektryk. 

Widzimy rosnące zainteresowanie klientów w pełni elektrycznymi modelami samochodów. Z miesiąca na miesiąc przybywa zamówień na auta z takim napędem – przyznaje Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Jako ciekawostkę mogę podać, że od czerwca, gdy poinformowaliśmy o 1000 aut elektrycznych w wynajmowanej flocie, oddaliśmy do użytkowania 100 kolejnych elektryków, a udział pojazdów BEV w zamówieniach podpisanych przez klientów Arval w lipcu wyniósł blisko 20 proc. – dodaje ekspert.

REKLAMA

E-auta z dotacją

Zdaniem Roberta Antczaka przy obecnych cenach paliwa korzystanie z elektrycznego napędu bardzo szybko przynosi wymierne korzyści. – Dodatkowo większe przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kwestie ekologiczne i związane z tym korzyści wizerunkowe. Włączając dostawcze pojazdy elektryczne do swojej floty, mogą znacząco ograniczyć emisje CO2. Bez wątpienia program Mój Elektryk, pozwalający na uzyskanie dotacji do wynajmu długoterminowego, przyspieszył elektryfikację polskich firm – wyjaśnia dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Wśród klientów Arval korzystających z elektrycznych samochodów są zarówno duże korporacje, włączające do swojej floty jednorazowo setki elektrycznych samochodów dostawczych, jak i podmioty publiczne, które zobowiązane są do wypełniania ustawowego limitu pojazdów z ekologicznym napędem we flotach. Jednak większość zamówień na elektryczne auta osobowe pochodzi od mikrofirm, w tym osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ponad 400 klientów wynajmujących od Arval samochody elektryczne skorzystało z dotacji w ramach programu Mój Elektryk.

REKLAMA

Jakie elektryki najpopularniejsze?

Wśród najchętniej wybieranych samochodów osobowych we flocie Arval są Tesla Model 3 oraz Mercedes EQC. Liczba pojazdów obu producentów na koniec sierpnia była jednakowa. Trzecim najczęściej zamawianym modelem był Hyundai Kona.

W segmencie samochodów użytkowych największe floty elektrycznych pojazdów zbudowali dotychczas klienci wybierający Nissana eNV200. Podium uzupełniają modele Fiat e-Ducato oraz dostawczy MAN e-TGE.

Koncerny motoryzacyjne w ostatnich miesiącach były gotowe dostarczać elektryczne modele szybciej niż pojazdy z tradycyjnym napędem. Co więcej, w ofercie Arval dostępne są również nowe marki zasilane energią elektryczną, np. osobowy Seres czy dostawczy Maxus. Ich przewagą jest nie tylko atrakcyjna cena, ale także niemal natychmiastowa dostępność. Sądzimy, że te czynniki mogą przyspieszyć transformację energetyczną na polskich drogach – dodaje Radosław Kitala, Consulting & Arval Mobilty Observatory z Arval Service Lease Polska.

Katarzyna Bielińska

katarzyna.bielinska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.