Nowe stacje ładowania elektryków we Wrocławiu. W projekt zaangażował się TBS

Nowe stacje ładowania elektryków we Wrocławiu. W projekt zaangażował się TBS
fot. GreenWay

Spółka InPost wspólnie z GreenWay i wrocławskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego (TBS) postawi stacje ładowania na sześciu osiedlach w stolicy Dolnego Śląska. Punkty mają być gotowe za kilka miesięcy.

Polski operator logistyczny, właściciel sieci paczkomatów, realizuje program InPost Green City. Kolejną jego odsłoną ma być sieć stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym we Wrocławiu.

Na sześciu osiedlach postawionych i zarządzanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego we Wrocławiu będzie można naładować samochody elektryczne. Projekt realizowany jest we współpracy z TBS-em i spółką GreenWay.

REKLAMA

Zwiększanie zasięgu sieci stacji ładowarek samochodów elektrycznych w pełni wpisuje się w ideę działań programu InPost Green City. Sami w InPost mocno stawiamy na ekologię i sukcesywnie wymieniamy samochody w naszej flocie na elektryczne – mówi Marta Zalewska, dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Przedstawicielka firmy jako proekologiczne rozwiązania wdrażane przez InPost wymienia: zwrotne opakowania, multiskrytkę oraz montowane na paczkomatach sieci zielone dachy i czujniki powietrza.

Cieszymy się, że nasz partner TBS Wrocław podziela tę ideę i wspólnie możemy działać na rzecz wrocławian i środowiska – mówi Zalewska.

Gdzie staną nowe stacje ładowania?

Sześć nowych ładowarek dla elektryków InPost zamontuje na osiedlach przy ulicach: Maxa Berga (Nowe Żerniki), Wileńskiej (Brochów), Krępickiej (Leśnica), Zielnej (Psie Pole), Stanisława Przybyszewskiego (Karłowice), Rodzynkowej (Stabłowice).

REKLAMA

– Umożliwienie ładowania samochodów elektrycznych mieszkańcom osiedli domów wielorodzinnych to jedno z większych wyzwań stojących przed rozwojem elektromobilności – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Aby na nie odpowiedzieć, potrzebujemy szerokich, międzysektorowych partnerstw podmiotów zaangażowanych w budowę zeroemisyjnego transportu. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy współpracę przy zielonej inicjatywie we Wrocławiu.   

Stacje ładowania w podanych lokalizacjach na terenach należących do TBS-u we Wrocławiu mają być gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Przy każdej operator wyznaczy dwa lub trzy miejsca postojowe, które będą odpowiednio oznaczone.

Próby ratowania transportu we Wrocławiu

Zachęcanie mieszkańców do korzystania z zeroemisyjnego transportu to jeden ze sposobów ograniczania śladu węglowego polskich miast i wpływania na poprawę jakości powietrza.

Wrocław umożliwia kierowcom pojazdów z napędem elektrycznym i wodorowym poruszanie się po buspasach i wydzielonych torowiskach o łącznej długości 21 km. Mogą oni też korzystać z 200 bezpłatnych miejsc parkingowych przeznaczonych dla pojazdów zeroemisyjnych. W mieście znajduje się ponad 140 punktów ładowania elektryków, do których niebawem dołączą te zaplanowane na osiedlach TBS Wrocław.

– To bardzo ważny krok w kontekście wykorzystania potencjału elektromobilności. Dzięki nowym punktom ładowania samochodów elektrycznych TBS Wrocław przyczyni się do redukcji smogu w mieście i jednocześnie do poprawy jakości życia mieszkańców – komentuje prezes TBS Wrocław Marcin Kij.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.