Analiza Webfleet: Nawet 3500 euro rocznie oszczędności na każdym elektryku

Analiza Webfleet: Nawet 3500 euro rocznie oszczędności na każdym elektryku
Webfleet

Analiza danych z pojazdów podłączonych do systemu Webfleet, tj. opracowanego przez Bridgestone rozwiązania do zarządzania flotą, pokazuje, że europejskie floty korzystające z elektryków zaoszczędziły średnio 3599 euro na pojazd rocznie. Firmy te zredukowały również zużycie paliwa o 5665 litrów oraz emisję CO2 o 15 ton rocznie na pojazd.

Pierwsza odsłona serii raportów „Elektryzujące dane”, opublikowanych przez firmę Webfleet, pokazuje możliwości optymalizacji flot wykorzystujących pojazdy elektryczne na bazie danych telematycznych. Pierwszy raport dostarcza istotne informacje na temat poziomu redukcji kosztów, paliwa i emisji dwutlenku węgla, które można uzyskać dzięki elektryfikacji floty.

 

REKLAMA

źródło: Webfleet

Analiza pokazuje również uśrednione dane i różnice w możliwych do wygenerowania oszczędnościach w poszczególnych krajach. W Wielkiej Brytanii i Niderlandach roczne oszczędności na jednym pojeździe wynikające z przejścia na napęd elektryczny wynoszą ponad 3000 euro – odpowiednio 3800 i 3500 euro.

W Danii, Francji i Hiszpanii wartość ta wynosi od 2000 do 3000 euro, natomiast w Niemczech, Włoszech i Polsce – do 2000 euro. Komercyjne zastosowanie 147 samochodów elektrycznych branych pod uwagę w Polsce pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 75 ton w ciągu 6 miesięcy 2022 roku – od stycznia do czerwca.

 

REKLAMA

źródło: Webfleet

Biznesowe uzasadnienie elektryfikacji

Znaczne oszczędności kosztów uzasadniają biznesowy sens elektryfikacji. Klienci Webfleet mają dodatkowo dostęp do raportu możliwości elektryfikacji floty – funkcji, która jasno pokazuje, które z ich pojazdów już teraz mogłyby zostać zastąpione przez EV. Szczególnie w sytuacji podwyżek cen paliwa w marcu tego roku zaobserwowaliśmy 300-proc. wzrost wykorzystania tego narzędzia. Widać więc, że elektryfikacja floty staje się priorytetem dla wielu firm – mówi Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe.

Chcemy pokazać flotom, że przejście na mobilność elektryczną jest nie tylko dobre dla planety – jest również dobre dla kondycji ich biznesu. A im szybciej firmy zdecydują się na tę transformację, tym lepiej dla wszystkich – dodaje Taco van der Leij.

Rozwiązanie Webfleet do zarządzania flotą pojazdów elektrycznych zostało zaprojektowane tak, aby pomóc przedsiębiorstwom na każdym etapie procesu elektryfikacji, począwszy od planowania zmiany i wprowadzenia pojazdów elektrycznych, poprzez monitorowanie ich użytkowania, zarządzanie ładowaniem, po obniżanie kosztów eksploatacji i kontrolowanie wszystkich innych parametrów niezbędnych do uzyskania maksymalnych korzyści z przejścia na pojazdy elektryczne.

Katarzyna Bielińska

katarzyna.bielinska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.