Polenergia zbuduje 30 stacji ładowania

Polenergia zbuduje 30 stacji ładowania
Polenergia eMobility

Polenergia eMobility wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Powstaną one przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment.

Polenergia eMobility wyposaży w ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych parki handlowe, które znajdują się w portfelu Newgate Investment.

Newgate Investment to firma zarządzająca portfelem nieruchomości komercyjnych z 10-letnim doświadczeniem. Obecnie posiada 29 obiektów w całej Polsce. Na koniec 2022 r. do portfela firmy trafiło pięć obiektów w Chorzowie, Częstochowie, Zielonej Górze, Grodzisku Mazowieckimi i Ostrowi Mazowieckiej. Newgate Investment realizuje obecnie budowę pierwszego obiektu handlowego Comfy Park Malbork przy al. Wojska Polskiego, którego otwarcie zaplanowano w 2023 r.

REKLAMA

Aby zrealizować stacje ładowania przy obiektach zarządzanych przez Newgate Investment, Polenergia eMobility planuje wybudować stacje szybkiego ładowania DC o mocy 150-300 kW oraz HUB-y ładowania, których moc będzie dostosowana do możliwości lokalnej sieci dystrybucyjnej.

Obecnie Polenergia eMobility dysponuje siecią 24 stacji, która składa się z 33 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych.

REKLAMA

Poszukujemy miejsc, które są atrakcyjne dla naszych klientów. Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania. Dzięki nawiązanej współpracy zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie – mówi Artur Kalicki, członek zarządu Polenergii eMobility.

Niższe ceny ładowania

Niedawno spółka podjęła decyzję o obniżeniu cen za usługę ładowania. Do końca roku ceny na stacjach Polenergii wynosi ona 1,60 zł brutto za kWh w punkcie AC i 1,99 zł brutto za kWh w punkcie DC.

W lipcu i sierpniu Polenergia oferowała zniżkę bazującą na stawkach zmiennych w ramach promocji o nazwie „Godzina z OZE”. Stawka za ładowanie (także z dużą mocą) wynosiła w lipcu i sierpniu w godzinach od 11.00 do 15.00 – a więc w czasie, gdy najwięcej energii dostarczają elektrownie PV – 1 zł/kWh brutto + 1 zł za start.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.