REKLAMA
 
REKLAMA

Tesla rozszerza funkcjonalność aplikacji mobilnej w związku z wprowadzeniem uniwersalnej ładowarki

Tesla rozszerza funkcjonalność aplikacji mobilnej w związku z wprowadzeniem uniwersalnej ładowarki
Fot. Tesla

W drugiej połowie 2023 r. Tesla wprowadziła do sprzedaży Universal Wall Connector, który pozwala na ładowanie samochodów innych niż Tesla. Teraz dla podniesienia komfortu użytkownika amerykański producent rozszerza funkcjonalność swojej aplikacji.

Użytkownicy mogą teraz zintegrować swoje urządzenie Universal Wall Connector w aplikacji Tesli w celu zdalnego monitorowania (za pośrednictwem Wi-Fi) procesu ładowania samochodu innego niż Tesla. Mają też możliwość ustawiania harmonogramów ładowania, kontroli dostępu oraz uzyskiwania zdalnej diagnostyki w przypadku wystąpienia błędów.

Ułatwienie obsługi i monitoringu

Jeszcze do niedawna Tesla do domowego zasilania samochodów elektrycznych oferowała ładowarkę typu wallbox – Wall Connector. Pozwalała ona ładować auto w domowych warunkach z maksymalną mocą 11,5 kW.

REKLAMA

Niedawno jednak amerykański producent samochodów elektrycznych wprowadził nowy produkt – Universal Wall Connector – który ma umożliwić naładowanie zarówno pojazdów Tesli, jak i samochodów elektrycznych innych marek. Nowa stacja ładowania nie różni się znacząco od Wall Conectora, jeżeli chodzi o parametry elektryczne (oferuje m.in. tę samą maksymalną moc ładowania). Kluczowa zmiana polega na zintegrowaniu adaptera J1772, który ma umożliwić naładowanie większości aut innych niż Tesla dostępnych na rynku Ameryki Północnej.

REKLAMA

Należy podkreślić, że ładowarka Universal Wall Connector jest kompatybilna z większością pojazdów elektrycznych dostępnych na terenie Ameryki Północnej. Dotyczy to zarówno samych produktów Tesli, jak i pojazdów innych producentów. Producent podkreśla jednak, że końcowa prędkość ładowania samochodu może różnić się w zależności od rodzaju pojazdu oraz dostępnego źródła zasilania.

Rejestracja Universal Wall Connectora w aplikacji ma być łatwa i polegać na wykonaniu kilku kroków na ekranie smartfona. Nowa, uniwersalna stacja ładowania jest droższa od klasycznego Wall Connectora i kosztuje 595 dolarów, czyli około 2590 zł (Wall Connector kosztuje 475 dolarów, około 2065 zł). Jej dystrybucja na terenie Ameryki Północnej miała się rozpocząć w październiku.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA