Państwowe koncerny jednak nie zbudują elektrycznych aut?

Państwowe koncerny jednak nie zbudują elektrycznych aut?
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Wczoraj Polska Agencja Prasowa podała, powołując się na wniosek, który pojawił się na stronach UOKiK, że PGE, Tauron, Energa i Enea chcą założyć spółkę mającą na celu produkcję samochodów elektrycznych. Wniosek do UOKiK szybko jednak zmieniono.

W pierwotnej wersji wniosku skierowanego do UOKiK, w którym PGE, Tauron, Energa i Enea wnioskują o zgodę na powołanie spółki ElectroMobilityPoland, jest mowa o planie „budowy prototypu i uruchomieniu masowej produkcji osobowych samochodów elektrycznych w wybudowanym zakładzie produkcyjnym”.

Wniosek dotyczący powołania spółki ElectroMobilityPoland szybko jednak zniknął z stron Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a teraz pojawił się nowy, w którym państwowe koncerny energetyczne podtrzymują zamiar powołania spółki związanej z obszarem elektrycznej motoryzacji, ale nie ma już w nim mowy o produkcji samochodów.

REKLAMA
REKLAMA

W nowej wersji wniosku, który pojawił się dzisiaj na stronie UOKiK, czytamy, że celem spółki ElectroMobility Polska będzie stymulowanie rozwoju polskiego rynku pojazdów elektrycznych, ale już nie uruchomienie produkcji samochodów elektrycznych.

W nowej spółce każdy z czterech państwowych koncernów energetycznych ma objąć po 25 proc. udziałów.

red. gramwzielone.pl