BOŚ sfinansuje produkcję elektrycznych autobusów Ursusa

BOŚ sfinansuje produkcję elektrycznych autobusów Ursusa
Autobus elektryczny Ursus Ekovolt. Fot. Ursus

Grupa Banku Ochrony Środowiska rozpoczęła współpracę z firmą Ursus Bus, która dotyczy sfinansowania w formie leasingu autobusów elektrycznych, w tym prototypu pierwszego seryjnego miejskiego autobusu elektrycznego z ogniwem  wodorowym.

BOŚ Ekosystem, spółka zależna Banku Ochrony Środowiska, podpisała z firmą Ursus umowę leasingu dwóch nowatorskich autobusów – elektrycznego i elektrycznego z ogniwem wodorowym. Pierwszy z nich to elektryczny, bezemisyjny autobus Ursus City Smile CS 12 E, który jeździ aktualnie w Nowym Sączu, a na jednym ładowaniu przejedzie 150 km. Natomiast drugi to napędzany wodorem miejski autobus elektryczny Ursus City Smile CS12 EH, który na jednym zbiorniku wodoru będzie mógł przejechać aż 400 km. Co warte podkreślenia, Ursus City Smile CS12 EH jest pierwszym prototypem autobusu wodorowego
w Polsce.

To, co wyróżnia Bank Ochrony Środowiska, to misja wspierania przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska. Jako polski bank łączymy biznes i ekologię z korzyścią dla klientów. Chcemy być istotnym podmiotem w systemie finansowania ochrony środowiska, działającym w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu. Efektywnie wspieramy zrównoważony rozwój polskiej gospodarki i właśnie dlatego eko przedsięwzięcia, które realizuje Ursus, wpisują się w misję Banku Ochrony Środowiska. Dlatego z zainteresowaniem będziemy wspierać rozwój tego typu projektów  – informuje Paweł Pitera, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

REKLAMA

Ursus Bus S.A. stawia na innowacyjność w zakresie e-mobilności. Uważamy, że mamy obecnie unikalną możliwość rozwoju produkcji pojazdów, ponieważ dotychczasowe technologie oparte o silniki spalinowe osiągnęły maksimum możliwości ograniczenia szkodliwego wpływu na otoczenie. Bank Ochrony Środowiska jest naszym naturalnym partnerem i jesteśmy przekonani, że długofalowa współpraca już wkrótce zaowocuje kolejnymi realizacjami – komentuje Wojciech Zachorowski, wiceprezes zarządu Ursus Bus S.A.

REKLAMA

Ursus zapowiada ekspansję na rynku pojazdów elektrycznych. Do swojej oferty chce wprowadzić lekki dostawczy pojazd napędzany energią elektryczną, a w planach jest również rozszerzenie oferty dla transportu miejskiego.

Według analiz spółki, w perspektywie najbliższych 3 lat tylko w polskich miastach odbędą się przetargi na zakup 500-600 nowych autobusów elektrycznych. Poza granicami Polski w najbliższym czasie Ursus weźmie udział w przetargach organizowanych w Szwecji, Anglii, Izraelu, Republice Czeskiej i Meksyku na łączną liczbę ponad 500 autobusów elektrycznych.

Produkowane przez Ursus pojazdy elektryczne, a także projektowany autobus z napędem wodorowym, mają być odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji. Spółka ma już w swojej ofercie dwa elektryczne autobusy – Ursus City Smile oraz Ursus Ekovolt.

red. gramwzielone.pl