B. prezes Energa-Operator na czele Greenway Infrastructure Poland

B. prezes Energa-Operator na czele Greenway Infrastructure Poland
Rafał Czyżewski, prezes Greenway Infrastructure Poland. Fot. Newseria

Spółka Greenway Infrastructure Poland powołała Rafała Czyżewskiego na prezesa zarządu spółki. Będzie on odpowiedzialny za strategię, relacje inwestorskie, podnoszenie satysfakcji klienta, reprezentowanie oraz zarządzanie firmą, która buduje pierwszą kompleksową sieć dostępnych publicznie stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce.

Greenway to wywodząca się ze Słowacji firma, która ekspansję na polskim rynku punktów ładowania samochodów elektrycznych rozpoczęła w ubiegłym roku za pośrednictwem powołanej do tego celu spółki Greenway Infrastructure Poland. 

Greenway buduje pierwszą kompleksową sieć publicznie dostępnych stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, która ma pozwolić kierowcom aut elektrycznych podróżować po całym kraju, jak również ułatwić komunikację z zagranicą. Zgodnie z planami Greenway, pierwsze 75 stacji ładowania ma zostać ukończone do marca 2018 roku.

REKLAMA

Jak informuje Greenway Infrastructure Poland, Rafał Czyżewski ma duże doświadczenie w zakresie zarządzania na stanowisku kierowniczym w branży energetycznej w Polsce. W latach 2011 – 2015 był prezesem zarządu Energa-Operator SA, operatora sieci energetycznych, o rocznych obrotach przekraczających 1 mld euro, zatrudniającego 6 tys. pracowników i obsługującego 3 miliony klientów.

REKLAMA

– Polska w wielu aspektach dopiero zaczyna rozwijać elektromobilność. To, co robi Greenway niewątpliwie będzie miało ogromny wpływ na postęp w tej dziedzinie. Infrastruktura, którą budujemy połączy nas z naszymi sąsiadami na północy i zachodzie, a także pomoże rozwiązać niektóre z naszych problemów związanych z zanieczyszczeniami powietrza spowodowanymi przez transport. To projekt, który zmienia reguły rynkowej gry i jestem dumny, że mogę zaangażować się w niego jako prezes zarządu – mówi Rafał Czyżewski.

Jest mi bardzo miło ogłosić naszą współpracę z Rafałem – komentuje Peter Badik, współzałożyciel i partner zarządzający Greenway Infrastructure. – Wniesie on do istniejącego zespołu swoje olbrzymie doświadczenie w zakresie zarządzania, potwierdzone wieloletnimi sukcesami w branży energetycznej. Mamy pewność, że doskonale wie, jak zadbać o wysokiej jakości obsługę klienta. Jego zamiłowanie do innowacji, wiedza o polskiej energetyce i dążenie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce są cechami, które niezwykle doceniamy. Wzmocnienie naszego polskiego zespołu dowodzi naszej determinacji do rozwoju tutejszej sieci, podobnie do projektu realizowanego przez nas wcześniej na Słowacji. To ważny krok na naszej drodze do świadczenia kompleksowych usług związanych z elektromobilnością w całej Europie Środkowo-Wschodniej. 

Pierwsza polska stacja szybkiego ładowania zainstalowana w ramach sieci Greenway została otwarta w warszawskiej Galerii Mokotów w grudniu 2016 roku. Firma informuje, że prowadzi obecnie negocjacje z zarządcami innych nieruchomości na terenie całej Polski w celu budowy kolejnych punktów ładowania.

red. gramwzielone.pl