Elektryczne autobusy Solarisa zdobywają nowy rynek

Elektryczne autobusy Solarisa zdobywają nowy rynek
Fot. Solaris

Jeszcze w tym roku na ulice miasta Frontignan położonego na południowym wybrzeżu Francji wyjadą dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE. Bezemisyjne pojazdy ładowane będą poprzez złącze plug-in i zostaną wyposażone w baterie o pojemności 160 kWh. Francja będzie ósmym europejskim krajem, w którym pojawią się elektryczne autobusy Solarisa.

Jak informuje Solaris, dwa całkowicie bezemisyjne Urbino 8,9 LE zostaną dostarczone do francuskiego Frontignan w połowie grudnia tego roku. Miejski przewoźnik Thau Agglo zdecydował się na zakup elektrobusów po pozytywnych doświadczeniach z testów 8,9-metrowych Solarisów, jakie odbyły się w tym mieście na początku br.

Oba autobusy zostaną wyposażone w baterie High Energy o pojemności 160 kWh, które będą ładowane poprzez ładowarkę o mocy 80 kW. Jej dostarczenie było częścią zawartego kontraktu. Źródłem napędu w bateryjnych Urbino będą silniki centralne o mocy 160 kW.

REKLAMA
REKLAMA

Oba modele będą posiadać funkcjonalne rozwiązania dla pasażerów i kierowców, takie jak klimatyzacja, ekologiczne oświetlenie LED oraz system monitoringu.

Wraz ze zrealizowanym zamówieniem liczba zakontraktowanych do tej pory bateryjnych pojazdów firmy Solaris wzrosła do 116, co plasuje polskiego producenta w europejskiej czołówce pod względem sprzedanych autobusów elektrycznych.

Zwieńczeniem wysiłków Solarisa w obszarze elektrycznej motoryzacji jest tytuł „Bus of the Year 2017”, który zdobył model Urbino 12 electric.

red. gramwzielone.pl