Ursus wraca do gry o elektryczne autobusy dla Warszawy

Ursus wraca do gry o elektryczne autobusy dla Warszawy
Autobus elektryczno-wodorowy Ursus City Smile Fuel Cell Electric Bus. Fot. Travelarz, wikimedia cc-by-sa-3.0

Ursus informuje, że ponownie stanął przed szansą wygrania największego przetargu na dostawę autobusów elektrycznych w Europie, zakładającego dostarczenia kilkudziesięciu pojazdów dla m. st. Warszawy.

Miejski przewoźnik z Warszawy wcześniej zamówił 10 autobusów elektrycznych Ursusa. Na ulicach stolicy może pojawić się jednak jeszcze więcej elektryków polskiego producenta. To efekt uznanego odwołania, które Ursus zgłosił w przetargu na 50 krótkich autobusów elektrycznych dla Warszawy.

4 kwietnia 2017 r. ZTM w Warszawie rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacyjną z wykorzystaniem 50 krótkich autobusów elektrycznych. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy Mobilis, która zaproponowała stawkę 8,11 PLN za wzkm (tzw. wozogodzinę) oraz autobusy hybrydowe marek MAN lub Volvo. Oferty konkurentów Arriva Bus Transport Polska (z autobusami Volvo 7900 Hybrid z ceną 8,36 PLN za 1 wzkm) oraz Europa Express City (z autobusami elektrycznymi Ursus City Smile LFE z ceną 6,63 PLN za 1 wzkm) zostały odrzucone.

REKLAMA
REKLAMA

Jednak w tym miesiącu Krajowa Izba Odwoławcza zdecydowała o przywróceniu oferty firmy Europa Express City, którą wcześniej ZTM wykluczyło z przetargu.

Spółka EEC zaproponowała najniższą stawkę w przetargu i jest wysoce prawdopodobne, że ZTM nie będzie mieć innej możliwości, tylko uznać tę ofertę jako najkorzystniejszą. Skutkować to może tym, iż w niedługim czasie po ulicach Warszawy poruszać się będą 54 nowoczesne zeroemisyjne autobusy elektryczne Ursus City Smile LFE – komentuje Ursus.

Ursus ma również szansę na dostawę 47 autobusów elektrycznych w przetargu, który ogłosiła Zielona Góra. Więcej na ten temat w artykule: Ursus z najtańszą ofertą na autobusy elektryczne dla Zielonej Góry.

red. gramwzielone.pl