Toyota sprzedała w Polsce 25 tys. hybryd

Toyota sprzedała w Polsce 25 tys. hybryd
Toyota Prius w wersji z ogniwami słonecznymi. Fot. Youtube

Japoński producent pochwalił się wynikami sprzedaży aut z napędem hybrydowym, które sprzedał dotąd w naszym kraju.

Toyota podaje, że w ostatnich dniach łączna sprzedaż hybryd Toyoty w kraju przekroczyła 25 tys., z czego ostatnie 5 tys. Polacy kupili w ciągu ubiegłych 5 miesięcy. 

W ubiegłym roku Toyota sprzedała w naszym kraju 8,36 tys. hybryd, a rok wcześniej 3,82 tys. W tym roku wynik powinien być po raz kolejny lepszy w ujęciu rok do roku.

REKLAMA

W polskich salonach jest dostępnych 7 modeli Toyoty z napędem hybrydowym, począwszy od miejskiego Yarisa przez kompaktowego Aurisa z nadwoziem hatchback i kombi (Touring Sports), średniej wielkości liftbacka Prius i Prius Plug-in Hybrid, crossovera Toyota C-HR, 7-osobowego mnivana Prius+, aż po SUV-a RAV4.

REKLAMA

Toyota podaje, że w tym roku najchętniej wybieranymi modelami hybrydowymi marki są C-HR Hybrid, Auris Hybrid i RAV4 Hybrid.

Po polskich drogach porusza się najwięcej egzemplarzy Aurisa Hybrid – od jego debiutu w 2010 roku kupiono 11 385 aut. Yaris Hybrid trafił do salonów w 2012 roku, a do dziś nabywców znalazło 5 621 samochodów. Debiutujący w kwietniu ubiegłego roku RAV4 Hybrid tylko w ciągu 16 miesięcy znalazł 3,7 tys. nabywców. Wynik Toyoty C-HR Hybrid, której sprzedaż trwa od końca 2016 roku, zbliża się do 3 tys.

W tym roku Toyota Prius obchodzi swoje 20-lecie. W 1997 roku wraz z debiutem Priusa rozpoczęła się historia seryjnych samochodów hybrydowych. Od tego czasu kierowcy na całym świecie kupili ponad 10 milionów hybryd Toyoty i Lexusa. 

Toyota wylicza, że dzięki temu, w porównaniu z samochodami o napędzie konwencjonalnym udało się ograniczyć emisję CO2 o ponad 77 mln ton, a zużycie benzyny o 29 miliardów litrów. Obecnie Toyota oferuje łącznie 34 modele hybrydowe w 90 krajach.

red. gramwzielone.pl