Ekoenergetyka i ZPUE razem postawią stacje ładowania

Ekoenergetyka i ZPUE razem postawią stacje ładowania
Stacja ładowania autobusów elektrycznych Ekoenergetyki w Hanowerze. Fot. Ekoenergetyka

Obie polskie firmy podpisały list intencyjny, który ma być podstawą do współpracy w zakresie instalowania i obsługi stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Współpraca Ekoenergetyki-Polska i ZPUE dotyczy kompleksowego wdrażania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych – głównie autobusów elektrycznych – na rynku polskim i wybranych rynkach eksportowych.

W liście intencyjnym obie firmy zobowiązują się do wspólnego uczestniczenia w projektach wdrażania infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych, podejmowania wspólnych działań badawczo-rozwojowych oraz wzajemnego wsparcia sprzedażowego.

REKLAMA

W komunikacie na ten temat Ekoenergetyka-Polska podkreśla, że w tym roku 40 polskich miast zobowiązało się do kupna w sumie 780 autobusów elektrycznych w najbliższych latach.

REKLAMA

Ekoenergetyki-Polska to krajowy lider w budowie stacji ładowania autobusów elektrycznych. Firma z Zielonej Góry ma na koncie dostawy blisko 100 stacji szybkiego ładowania do ponad 20 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych. Oferuje ładowarki o mocy od 3 kW nawet do 800 kW.

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest wspieranie miast w elektryfikacji ich flot autobusowych, a tym samym przyczynianie się do oczyszczania powietrza. Nasze stacje ładowania są przyjazne dla architektury miejskiej i modularne, a teraz, dzięki naszej współpracy ze ZPUE, ich wdrażanie z punktu widzenia energetyki będzie jeszcze łatwiejsze – komentuje prezez Ekoenergetyki-Polska Bartosz Kubik.

ZPUE oferuje generalne wykonawstwo w zakresie infrastruktury elektroenergetycznej. Kluczowym asortymentem firmy z Włoszczowej są rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, stanowiące wyposażenie kontenerowych stacji transformatorowych, a ponadto słupowe stacje transformatorowe, aparatura łączeniowa średnich napięć w tym łączniki dla zaawansowanej automatyki sieciowej, konstrukcje do budowy linii napowietrznych, obudowy termoutwardzalne, złącza kablowe, pomiarowe i oświetleniowe. 

red. gramwzielone.pl