Flotę Traficar zasilą auta elektryczne

Flotę Traficar zasilą auta elektryczne
Renault ZOE. Fot. Traficar

Sieć wynajmu aut na minuty Traficar wprowadzi do swojej floty pierwsze samochody elektryczne. Wybór padł na Renault Zoe, czyli najpopurniejsze, po Nissanie Leaf, elektryczne auto w Europie.

Dotychczasową flotę Traficara uzupełni 9 samochodów – w 100 proc. elektrycznych Renault Zoe, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa Traficara.

Renault Polska we współpracy z Traficarem rozpoczyna specjalny projekt Roadshow Zoe, który wystartuje 8 sierpnia w Krakowie i potrwa do lutego 2019 roku.

REKLAMA

Projekt obejmie sześć miast. Rozpocznie się w Krakowie (8–27 sierpnia), następnie będzie kontynuowany w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i na Śląsku.

Traficar podkreśla, że Renault Zoe jest jednym z liderów sprzedaży pojazdów elektrycznych w Europie i może pochwalić się największym zasięgiem w swojej klasie – do 300 km na jednym ładowaniu.

Auto jest wyposażone w opatentowany przez Renault inteligentny, adaptacyjny układ ładowania Cameleon, który pozwala na uzupełnianie akumulatora trakcyjnego ZOE z terminali o różnej mocy.

REKLAMA

Renault Zoe będzie dostępne w ramach usługi Traficara na obecnych zasadach wynajmu. W każdym z miast usługa będzie działała w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji.

Opłaty za parkowanie w miejskiej strefie są już wliczone w cenę usługi. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera Traficara – PKN Orlen.

Aby wypożyczyć auto, wystarczy pobrać specjalną aplikację i zarejestrować się w systemie Traficar. Ceny za korzystanie z usługi są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie jest ona dostępna. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

W pierwszej połowie br. Renault Zoe zajął drugie miejsce w Europie pod względem sprzedaży aut elektrycznych. Jego sprzedaż sięgnęła w tym czasie 17 tys. sztuk. Więcej sprzedano tylko Nissanów Leaf (17,9 tys.). Trzecie pod względem popularności BMW i3 sprzedało się w ilości 11,3 tys. szt.

red. gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.