WFOŚiGW w Szczecinie dofinansuje zakup elektryków

WFOŚiGW w Szczecinie dofinansuje zakup elektryków
Fot. WFOŚiGW w Szczecinie

Szczeciński WFOŚiGW już od kilku lat wspiera preferencyjnym finansowaniem rozwój elektromobilności w województwie zachodniopomorskim. W przyszłym miesiącu uruchomi kolejną edycję programu, z którego na zakup auta elektrycznego można uzyskać preferencyjną pożyczkę z opcją co jest nowością częściowego umorzenia.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wprowadza umorzenie pożyczek na zakup aut elektrycznych przez osoby fizyczne. Taką możliwość daje program pożyczek dla osób fizycznych, którego kolejny nabór rozpocznie się w połowie października.

Na zakup pojazdów elektrycznych mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego mogą pozyskać do 150 tysięcy złotych w formie pożyczki z umorzeniem.

REKLAMA

W przypadku zakupu nowego auta wyniesie ono 10 proc. Ze wsparcia na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Jeśli oprócz zakupu nowego samochodu, kasacji jest poddawane stare auto, wysokość umorzenia wyniesie 20 proc. To nowość i duże udogodnienie dla beneficjentów, gdyż wcześniej finansowanie aut elektrycznych odbywało się bez możliwości umorzenia – komentuje Stefan Traczyk, przewodniczący rady nadzorczej Funduszu.

Od niedawna poruszający się po Szczecinie kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych mogą korzystać z kolejnych stacji ładowania dofinansowanych przez szczeciński Fundusz.

Dofinansowane przez WFOŚiGW nowe stacje są zlokalizowane przy ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera (w sąsiedztwie siedziby WFOŚiGW w Szczecinie), przy ulicy Felczaka (Urząd Miasta) oraz przy ulicy Klonowica (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego).

Oprócz tego Fundusz wsparł finansowo zakup stacji ładowania przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Komendę Wojewódzką Policji, Uzdrowisko Świnoujście oraz Gminę Miasto Świnoujście.

REKLAMA

WFOŚiGW w Szczecinie zapewnia, że korzystanie z nowych stacji jest bezpłatne, a zastosowana technologia pozwala na naładowanie baterii do 80 proc. w ciągu pół godziny.

Przy wsparciu szczecińskiego Funduszu kolejne samorządy i służby poszerzają swoją flotę o ekologiczne pojazdy.

Elektryczne auta trafiły do jednostek Gminy Miasta Szczecin, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Komendy Wojewódzkiej Policji, Uzdrowiska Świnoujście, Gminy Miasta Stargard oraz spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja. Samochody pozwalają na ekologiczną realizację szeregu zadań: od policyjnych patroli, przez transport pacjentów i mieszkańców DPS-ów, po odczyty wodomierzy radiowych przez pracowników spółek wodociągowych – wylicza Paweł Mirowski, prezes WFOŚiGW w Szczecinie.

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie dofinansował zakup 18 samochodów elektrycznych i 10 stacji ładowania o łącznej wartości ponad 2,6 mln zł i wsparciu ze środków w wysokości niemal 1,5 mln zł. Do Funduszu wpłynęły ponadto wnioski o dofinansowanie kolejnych 2 aut elektrycznych i 2 stacji ładowania.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.