PGE: jeszcze w tym miesiącu ładowarki o łącznej mocy 344 kW

PGE: jeszcze w tym miesiącu ładowarki o łącznej mocy 344 kW
Fot. PGE

Grupa PGE wchodzi na rynek ładowania samochodów elektrycznych w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych. Po stacji ładowania w Łodzi uruchomiono kolejną w KrynicyZdroju, a wkrótce kierowcy będą mogli naładować samochody elektryczne również w Siedlcach, Rzeszowie i w Lądku-Zdroju. Do końca września spółka będzie dysponować łącznie 25 punktami ładowania o całkowitej mocy 344 kW. 

Podczas odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego PGE przedstawiło ofertę dla samorządów w zakresie rozwoju elektromobilności. PGE Nowa Energia, spółka z grupy PGE, stawia kolejne stacje ładowania i zachęca jednostki samorządu terytorialnego do współpracy przy projekcie „e-Mobility”.

Największa państwowa grupa energetyczna najpierw uruchomiła stację ładowania w galerii handlowej w Łodzi, a także zainstalowała 5 stacji ładowania w Siedlcach, gdzie poprowadzi pilotażowy program elektromobilności testowany na infrastrukturze miasta średniej wielkości.

REKLAMA

PGE ma wejść także do regionów uzdrowiskowych, które zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą spełniać określone normy środowiskowe, w tym normy dotyczące poziomu zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu. Pierwsza taka stacja ładowania została oddana do użytku kilka dni temu w Krynicy-Zdroju obok Hotelu Krynica.

Urządzenie uruchomione w Krynicy to szybka stacja typu multistandard, umożliwiająca ładowanie zarówno prądem stałym o mocy 50 kW, jak i prądem zmiennym o mocy do 22 kW. Urządzenie wyposażone jest w złącza w standardzie CHAdeMO i CCS/Combo, a także złącze Typ-2.

Ładowanie prądem stałym na tej stacji ma pozwalać na uzupełnienie do 80 proc. baterii samochodowej o przeciętnej pojemności w czasie krótszym niż 30 minut.

REKLAMA

Podobna stacja ma zostać wkrótce uruchomiona w kolejnej uzdrowiskowej miejscowości – Lądku-Zdroju.

Do końca tego miesiąca PGE Nowa Energia ma dysponować 25 punktami ładowania – w tym 14 o mocy 22 kW, co ma jej dać 10-procentowy udział w polskim rynku. Całkowita moc ładowania wszystkich stacji wzrośnie wówczas do 344 kW, a PGE planuje podwojenie liczby punktów ładowania do końca tego roku.

PGE nie wyklucza również utworzenia w przyszłości systemu carsharingu wykorzystującego samochody zasilane energią elektryczną.

red. gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o