Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska

Engie postawi stacje ładowania dla Mercedes-Benz Polska
Fot. Engie / EV-Box

Firmy Mercedes-Benz Polska i Engie Poland podpisały umowę o współpracy przy rozbudowie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych na bazie rozwiązań oferowanych przez Engie.

W związku z wprowadzaniem do oferty elektrycznych aut osobowych oraz dostawczych marki Mercedes-Benz planujemy budowę nowych punktów ładowania w naszej sieci dealerskiej. Ten proces już trwa – w niektórych salonach Mercedesa już dziś można naładować swoje auto elektryczne. Wkrótce ładowarki pojawią się we wszystkich naszych salonach. Naszym dealerom będziemy rekomendować właśnie instalację urządzeń Engie – ze względu na ich wysoką jakość oraz możliwość sprawnego zarządzania dostępem do ładowarki – komentuje Aleksander Rzepecki z Mercedes-Benz Polska.

W ofercie Mercedes-Benz Polska już dziś dostępne są samochody hybrydowe plug-in oraz w pełni elektryczne pojazdy marki smart. Od 2020 roku smart jako producent przewiduje całkowitą rezygnację z produkcji swoich spalinowych modeli, a od przyszłego roku na rynku dostępne będą także nowe elektryczne samochody Mercedes-Benz, z nowej rodziny modelowej o nazwie EQ.

REKLAMA

Pierwszy elektryczny SUV, o nazwie EQC, zaprezentowany został w tym miesiącu, a poza gamą około 10 osobowych elektrycznych samochodów osobowych w ciągu najbliższych kilku lat producent ze Stuttgartu ma wprowadzić do oferty elektryczne samochody dostawcze, ciężarówki oraz autobusy.

W dziedzinie elektryfikacji Mercedes-Benz wykorzystuje holistyczne podejście – obok marki pojazdów EQ producent rozwija całościowy ekosystem, który poza samymi pojazdami obejmuje kompleksową ofertę elektrycznej mobilności.

REKLAMA

Na drodze w kierunku bezemisyjnej mobilności niemiecki producent realizuje strategię napędów, korzystając z połączenia jednostek spalinowych, częściowo zelektryfikowanych, instalacji 48-woltowej, hybryd plug-in EQ Power oraz aut elektrycznych zasilanych energią z akumulatorów lub ogniw paliwowych.

W zakresie ładowania pojazdów elektrycznych francuska grupa Engie oferuje rozwiązania firmy EV-Box, której jest właścicielem. EV-Box to producent stacji ładowania, który do tej pory zainstalował 58 tys. urządzeń działających w ponad 980 miastach na całym świecie.

Rozwiązania, jakie posiada Engie, pozwalają na szybki rozwój sieci punktów do ładowania aut elektrycznych. Oferujemy stacje ładowania o różnych parametrach – wolne, szybkie oraz ultraszybkie, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Mamy możliwość wprowadzenia systemu zarządzania energią w punkcie ładowania i jesteśmy w stanie spersonalizować wygląd stacji, aby odpowiadał standardom obowiązującym w danej marce pojazdów. Dodatkowo oferujemy sprawnie zarządzany system rozliczeń, zintegrowany ze wszystkimi zainstalowanymi punktami – wylicza Janusz Grądzki, dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.