W przyszłym roku kilkadziesiąt stacji ładowania Energi

W przyszłym roku kilkadziesiąt stacji ładowania Energi
Fot. Energa

Energa, polski pionier w budowie stacji ładowania samochodów elektrycznych, w przyszłym roku ma wyraźnie przyspieszyć z ich budową. Spółka podpisała ze sklepami Komfort umowę o współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania elektryków.

Nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie przy sklepie Komfort w Gdyni przy ul. Morskiej 48. Terminal będzie dysponował łączną mocą 44 kW i będą mogły z niego korzystać równocześnie dwa samochody. Instalacja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu.

To pierwszy terminal Energi zlokalizowany przy sklepie Komfort. W przyszłym roku Energa planuje rozszerzenie współpracy i budowę kolejnych punktów ładowania samochodów elektrycznych przy innych kluczowych sklepach marki w całej Polsce.

REKLAMA

Umowa ze sklepami Komfort dotyczy na razie jednej stacji, ale planujemy sukcesywne dostawianie kolejnych punktów w całej Polsce. Rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności to dla nas kluczowy projekt, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę w tym zakresie z tak dużym partnerem jak sieć sklepów Komfort – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes zarządu Energi Obrotu.

Obecnie Energa posiada w Trójmieście siedem stacji ładowania samochodów elektrycznych, które znajdują się przy Centrum Handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki).

REKLAMA

W przyszłym roku spółka zamierza postawić 54 stacje ładowania na obszarze swojej infrastruktury sieciowej, a następnie rozszerzać projekt w kolejnych latach, stawiając przynajmniej 100 stacji do roku 2022 r.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.