Tauron ma nowego partnera w elektromobilności

Tauron ma nowego partnera w elektromobilności
Fot. Tauron

Tauron i KGHM Polska Miedź S.A. uruchomiły w lubińskiej centrali miedziowego potentata ogólnodostęny i na razie bezpłatny punkt ładowania samochodów elektrycznych. To pierwszy efekt współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce zainicjowanej przez spółki kilka miesięcy temu.

Na razie stacja ładowania postawiona w Lubinie przy siedzibie KGHM jest w fazie testów i rozruchu technicznego, a obecnie mogą z niej korzystać, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat, wszyscy użytkownicy aut elektrycznych.

Uruchomienie stacjonarnego punktu ładowania samochodów elektrycznych to rezultat ubiegłorocznego porozumienia KGHM z Tauronem, które zakłada współpracę w obszarze rozwoju elektromobilności, usług casharingu czy budowania infrastruktury stacji ładowania pojazdów.

REKLAMA

Budowa punktów ładowania pojazdów elektrycznych to kolejny krok w tworzeniu systemu elektromobilności w Tauronie. Już w grudniu uruchomiliśmy dla mieszkańców Katowic usługę casharingu wraz z podstawową infrastrukturą ładowania. Docelowo chcemy zaoferować na zewnątrz usługę budowania infrastruktury ładowania dla e-pojazdów. W Grupie działa już od dwóch lat spółka Magenta, specjalizująca się w usługach dla elektromobilności – komentuje Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.  

REKLAMA

Rozwój infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych ma wynikać z nowego podejścia KGHM do rozwiązań środowiskowych, a elektromobilność ma się wpisywać w strategię biznesową spółki przyjętą przez zarząd na lata 2019-2023.

Oddanie do użytku stacji ładowania pojazdów elektrycznych pokazuje, że od strategii i intencji przechodzimy szybko do czynów. Budujemy firmę odpowiedzialną społecznie, inwestującą w rozwiązania ekologiczne. Jednocześnie, wiemy, że popyt na miedź będzie rosnąć, poprzez rozwój branż związane z OZE i elektromobilnością.  Dlatego chętnie jesteśmy ambasadorem takich rozwiązań, wspierając jednocześnie rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności – mówi Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.