Konferencja "Biogaz – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię"

Konferencja "Biogaz - praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię"
Zorg biogas press

1 października w Warszawie odbędzie się 9. edycja Konferencji „BIOGAZ – PRAKTYCZNE ASPEKTY INWESTYCJI W ZIELONĄ ENERGIĘ”, która odpowiada na pytania dotyczące rentowności biogazowni w obliczu braku kompleksowego systemu wsparcia dla tych źródeł OZE. 

W ramach kolejnej edycji Konferencji około 100 inwestorów poszukujących informacji na temat możliwości wykorzystania biogazu w ich działalności dowie się czy biogazownie są w stanie sprostać trudnościom rynkowym i przynosić dochody.

Mimo, że projekt ustawy o OZE nie spełnia oczekiwań branży biogazowej, powstało wiele biogazowni, a inwestorzy nadal zainteresowani są tą branżą. Polska należy do grupy państw UE, które mają największy potencjał biogazowy i ma możliwości, aby znaleźć się w ścisłej europejskiej czołówce producentów biogazu.

REKLAMA

Konferencja BIOGAZ od 2010 roku gromadzi inwestorów zainteresowanych biogazem, a także przedstawicieli samorządów lokalnych, dostawców rozwiązań technologicznych dla energetyki, a także dostawców technologii oraz surowców dla biogazowni. Od lat jest platformą kontaktu podmiotów zainteresowanych technologią biogazową z autorytetami oraz z przedsiębiorstwami doświadczonymi w tej dziedzinie. Wykładowcy – praktycy przybliżają zainteresowanym także tematy prawne, zagadnienia dotyczące finansowania inwestycji oraz praktyczne aspekty inwestycji w biogazownie.

REKLAMA

O randze przedsięwzięcia świadczy lista organizacji związanych z sektorem energetyki i energii, które objęły Patronatem Honorowym to wydarzenie.

Patronat Medialny nad Konferencją tradycyjnie sprawują czołowe media związane z energią odnawialną i gospodarką – w tym portal Gramwzielone.pl.

Szczegółowe informacje na temat nadchodzącej edycji Konferencji można uzyskać na stronie www.progressgroup.pl  

PROGRESSGROUP