REKLAMA
 
REKLAMA

Konsultacje nowych technologii dla sektora biogazu i biometanu w NCBR

Konsultacje nowych technologii dla sektora biogazu i biometanu w NCBR
fot. NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) otworzyło konsultacje rynkowe, które mają poprzedzić nowe przedsięwzięcia w obszarze biogazu i biometanu. Zamierza między innymi zweryfikować proponowane projekty pod kątem rzeczywistych potrzeb rynku.

Jak informuje NCBR, ogłoszone konsultacje prowadzone będą w siedmiu obszarach tematycznych: innowacyjnej biogazowni, nowych technologii oczyszczania biogazu do biometanu, technologii skraplania biometanu do bioLNG, modelowego ekosystemu zagospodarowania biometanu, nowych technologii dla mikro- i małych instalacji biogazowych, biometanowni dla miast przyszłości oraz zaawansowanych metod zagospodarowania masy pofermentacyjnej.

Poszukiwane będą odpowiedzi na pytania, czy proponowane projekty odpowiadają potrzebom rynku oraz czy założenia dotyczące wymagań stawianych technologiom i proponowane harmonogramy projektów są osiągalne.

REKLAMA

Dla kogo?

Do udziału w konsultacjach rynkowych NCBR zaprasza zespoły projektowe, instytuty badawcze, uczelnie wyższe, ale też dostawców technologii oraz komponentów bądź rozwiązań dla sektora.

REKLAMA

Mogą się też zgłaszać zainteresowane podmioty, które obecnie nie zajmują się produkcją biogazu i biometanu, lecz mają niezbędną wiedzę na temat tych technologii  i potencjał do rozwinięcia kompetencji w ramach proponowanych konkursów.

Termin składania wniosków o udział w konsultacjach NCBR wyznaczył do 19 maja br. Więcej informacji dotyczących konsultacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie NCBR.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze
Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA