Ursus inwestuje w produkcję biomasy i liczy na nową ustawę o OZE

Ursus inwestuje w produkcję biomasy i liczy na nową ustawę o OZE
foto: MattJP flickr cc-by-2.0

{więcej}Należąca do Ursusa spółka Bioenergia Invest rozwija produkcję pelletów ze słomy. 

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w pierwszym półroczu spółka Bioenergia Invest nie odnotowała zysków, jednak władze firmy liczą na pozytywne wyniki w nadchodzących miesiącach m.in. w efekcie wprowadzenia w życie ustawy o energii odnawialnej. 

REKLAMA

– Czekamy na nową ustawę o OZE, z tego co widać na tę chwilę, to Bionenergia wpisuje się doskonale. Jest producentem biomasy agro, która jest niezbędna do wypełnienia norm przez elektrownie. W tej chwili spółka jest przygotowana na produkcję 150 tys. ton biomasy rocznie, czekamy na dobre żniwa i uruchomienie kotłów na biomasę w wielu elektrowniach w 2013 r. Przewidujemy, że wtedy pojawi się naprawdę duży popyt – PAP cytuje Karola Zarajczyka, wiceprezesa Bioenergia Invest. 

REKLAMA

Ponadto, w opinii wiceprezesa spółki jej sytuację finansową powinny poprawić dobre, tegoroczne żniwa. – Ten rok jest bardzo dobry jeżeli chodzi o żniwa, w zeszłym roku z jednego hektara zbierana była średnio 1 tona słomy, w tym roku było to prawie 5 ton. Ten rok powinien być dla Bioenergii dobry. Po I półroczu spółka jest w okolicach zera, zero plus jeżeli chodzi o wyniki, a III i IV kw. będą bardzo pozytywne – mówi dla PAP Karol Zarajczyk. 
gramwzielone.pl