BGE przejęła spółkę z branży biomasowej i zapowiada inwestycje w biogazownie

BGE przejęła spółkę z branży biomasowej i zapowiada inwestycje w biogazownie
foto: Agentur für Erneuerbare Energien e.V. 3 press

{więcej}Notowana na giełdzie NewConnect spółka BGE S.A. przejęła firmę TLM Polska, która prowadzi transakcje na rynku biomasy. 

Wartość transakcji wyniosła 5 mln zł. Jak wynika z przeprowadzonego wcześniej audytu w spółce TLM Polska, jej wartość została oszacowana na 20 mln zł. 

– Przejęcie spółki TLM Polska sp. z o.o. stanowi kolejny etap realizacji założeń strategicznych Emitenta w zakresie działań związanych z rozpoczętą w III kwartale 2012 r. działalnością handlową na rynku biomasy. Działanie to wpłynie na wzrost potencjału grupy kapitałowej Emitenta w zakresie pozyskiwania kolejnych umów handlowych. Dzięki tej umowie Emitent uzyskał m.in. dostęp do doświadczonego w handlu międzynarodowym zespołu ekspertów oraz do kontraktu na dostawę biomasy z grupą Lotos. Docelowo Zarząd Emitenta planuje połączenie z TLM Polska sp. z o.o. poprzez inkorporację spółki – informuje w komunikacie BGE S.A. 

REKLAMA
REKLAMA

Jak ponadto poinformował dzisiaj „Puls Biznesu”, BGE S.A. zamierza wrócić do planu budowy biogazowni. W pierwszej połowie przyszłego roku ma ruszyć budowa trzech biogazowni, każda o mocy między 0,5 i 1,5 MW, a ich uruchomienie przewiduje się na III kwartał przyszłego roku. W sumie koszt budowy wszystkich trzech biogazowni ma wynieść 38 mln zł. 

Kilka tygodni temu BGE S.A. poinformowała także o planach budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 500 kW. 

Realizację nowych inwestycji BGE S.A. chce sfinansować z emisji akcji i obligacji. 
gramwzielone.pl