Producenci biomasy grożą blokadami dróg

Producenci biomasy grożą blokadami dróg
Darren Shilson, flickr cc-by-2.0

{więcej}Przedstawiciele producentów biomasy chcą zaostrzyć akcję protestacyjną i zwrócić uwagę na pogarszającą się sytuację branży biomasowej. 

Jak poinformował nasz portal Piotr Kowalewski ze Stowarzyszenia Polska Biomasa, w efekcie sytuacji, w jakiej znalazła się branża biomasaowa, producenci biomasy chcą zintensyfikować akcję protestacyjną. 3 tygodnie temu producenci biomasy zorganizowali protest przed Ministerstwem Gospodarki, zwracając uwagę na problem rozwiązywania przez koncerny energetyczne zawartych z nimi długoterminowych umów na zakup biomasy energetycznej.  

REKLAMA

Według Piotra Kowalewskiego, producenci biomasy nie doczekali się odpowiedniej reakcji ze strony rządu i nie doszło do zaproponowanego przez nich spotkania, w którym miał wziąć udział Minister Skarbu oraz przedstawiciele grup energetycznych. 

REKLAMA

Zdaniem Stowarzyszenia Polska Biomasa, obecna, niekorzystna dla branży biomasowej sytuacja grozi utratą 30 tys. miejsc pracy osób zatrudnionych bezpośrednio przy produkcji biomasy oraz kolejnych 30 tys. miejsc pracy w branżach powiązanych z produkcją biomasy.
gramwzielone.pl