
KE akceptuje włoski system wsparcia dla bioenergii
Komisja Europejska zatwierdziła przygotowany przez włoski rząd mechanizm wsparcia produkcji i dystrybucji biopaliw i biometanu. Rzym chce wydać na ten cel w sumie 4,7 mld euro.
Komisja Europejska zatwierdziła przygotowany przez włoski rząd mechanizm wsparcia produkcji i dystrybucji biopaliw i biometanu. Rzym chce wydać na ten cel w sumie 4,7 mld euro.
Trwa modernizacja elektrociepłowni w Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Dzięki dwóm nowym agregatom łódzka oczyszczalnia stanie się jednym z największych producentów energii odnawialnej w całym województwie.
Francuski rząd przeprowadził już kolejną aukcję przeznaczoną dla inwestorów planujących budowę kogeneracyjnych elektrowni biomasowych lub biogazowych. Uzyskane ceny pokazują, że będzie to znacznie droższy sposób produkcji energii niż ze źródeł energii obejmowanych przez Paryż wsparciem w ramach aukcji dla wiatru czy PV...
Opracowane przez Rafako rozwiązanie, tzw. wyspa poligeneracyjna, wyszło poza fazę koncepcyjną. Pilotażowy system zostanie wkrótce uruchomiony przez spółkę Tauron Wytwarzanie w Elektrowni Łaziska.
Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego wraz z ekspertami z kancelarii prawnej BTK Legal oraz Operator Systemu Aukcji zapraszają do udziału w warsztatach „Nowy system wsparcia dla producentów biogazu i biometanu”.
Utworzenie sieci gazowych i biogazowni na terenach wiejskich, wsparcie dla OZE i produkcji biogazu rolniczego jako źródła energii odnawialnej – to jedne z głównych projektów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w zakresie innowacyjności.
W stolicy Litwy powstanie duża elektrociepłownia na biomasę i odpady komunalne. Jej budowa zostanie sfinansowana z udziałem dwóch unijnych programów. Komisja Europejska zastrzega jednak, że wykorzystanie odpadów do produkcji energii powinno być realizowane w ograniczonym zakresie.
W rejestrze biogazowni rolniczych w ubiegłym roku pojawiły się trzy nowe instalacje biogazowe wykorzystujące do produkcji energii substrat pochodzenia rolniczego. Wiele projektów biogazowych na terenie kraju jest przygotowywanych z myślą o systemie aukcyjnym...
Produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu ruszyła w pierwszym tygodniu stycznia. Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w tym samym miejscu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej.
Zatrudniającą około 900 pracowników fabrykę Velux w Namysłowie zasili energia cieplna z biomasy. Dzięki uruchomieniu instalacji biomasowej zakład zredukuje własne zużycie gazu ziemnego o 80 proc.
Podpisana wczoraj przez prezydenta ustawa ma na celu wprowadzenie zmian w przepisach ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, zmierzających do wdrożenia do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy 2015/1513/WE zmieniającej dyrektywę 98/70/WE odnoszącą się do jakości benzyny i olejów napędowych oraz...
Nowa ustawa o biokomponentach i biopaliwach jest na ostatniej prostej. Po tym, jak żadnych uwag nie zgłosił do niej Senat, do jej wprowadzenia wystarczy już tylko podpis prezydenta...
Pod koniec tego tygodnia Niemcy rozstrzygną pierwszą w historii aukcję dla instalacji produkujących energię elektryczną i cieplną w kogeneracji.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał dotację na projekt zakładający rozbudowę miejskiej ciepłowni w Łomży o kocioł opalany biomasą. Cała inwestycja ma kosztować niemal 27 mln zł.
NFOŚiGW informuje, że Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej Nidzica otrzyma ponad 5 mln zł unijnej dotacji na budowę kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy.