
Biopaliwa uderzają po kieszeni Polaków
Promocja biopaliw w transporcie kosztowała nasz kraj od roku 2005 w sumie blisko {więcej}5 mld zł.
Promocja biopaliw w transporcie kosztowała nasz kraj od roku 2005 w sumie blisko {więcej}5 mld zł.
Biogazownia powstanie niedaleko Pszczyny, na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Wybuduje ją spółka Eko Elektrownie SA.
O szybkim rozwoju krajowego rynku biomasy, nowych inwestycjach, technologiach i bezpieczeństwie spalania oraz tworzonej ustawie o OZE rozmawiało blisko 300 uczestników Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy.
Rosyjski potentat energetyczny zainteresował się produkcją biogazu. W tym celu chce zainwestować nawet do 100 mln euro. {więcej}
Wniosek o dofinansowanie budowy biogazowni w lubelskiej ARMiR złożyło 21 potencjalnych beneficjentów. {więcej}
Prywatny inwestor przymierza się do budowy elektrowni biogazowej w leżącym w pobliżu Bytowa Borzytuchomiu.
German Pellets, czołowy niemiecki producent pelletów otwiera swoją fabrykę za Oceanem. Produkowane w USA pellety będą spalane w elektrowniach w Europie.
Juz po raz trzeci Konferencja „BIOGAZ – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię” zgromadziła ponad 130 inwestorów, przedstawicieli samorządów lokalnych i decydentów zainteresowanych możliwością wykorzystania biogazu w ich działalności.
W ramach współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym Tauron otrzyma preferencyjną pożyczkę na produkcję zielonej energii w technologii spalania biomasy.
O innowacyjnym, polskim rozwiązaniu, które może znaleźć zastosowanie na dynamicznie rozwijającym się rynku biogazowni opowiada Anna Ermich z firmy Zespół Innowacyjny PROMIS, laureata {więcej}projektu GreenEvo.
Wrocławska Kogeneracja zwiększy produkcję zielonej energii poprzez moderniazcję jednego z kotłów, który będzie spalał w 100-procentach biomasę.
Jakie warunki musi spełnić producent biogazu rolniczego, który będzie wtłaczony do sieci gazowej? {więcej}
W biogazowni, która ma powstać w Kietrzu, lokalne władze widzą sposób na {więcej}rozwiązanie kilku ważnych problemów.
Już w przyszłym roku w gdańskim Porcie Północnym rozpocznie się budowa terminalu, który posłuży m.in. do przeładunku biomasy.
Dzięki energii słonecznej niemiecka firma znalazła sposób na zwiększanie jakości produkowanej przez siebie biomasy. {więcej}