Dotacje na kolektory w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy

Dotacje na kolektory w Białymstoku. Miasto szuka wykonawcy
Fot. Wagner & Colbe

W ramach gminnego projektu mieszkańcy Białegostoku zyskają szansę na unijne dofinansowanie do inwestycji polegającej na montażu kolektorów słonecznych, ale również pieców gazowych.

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na zakup i montaż 225 kolektorów słonecznych oraz 225 pieców gazowych. Zostaną one zamontowane w prywatnych domach białostoczan – uczestników miejskiego projektu, który zyskał dofinansowanie ze środków unijnych.

Jak informuje białostocki magistrat, przetarg na „Modernizację indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” został podzielony na dwie części.

REKLAMA

Część pierwsza dotyczy wykonania instalacji kolektorów słonecznych. Zadaniem wykonawcy będzie kompleksowe zaprojektowanie, dostawa i montaż takich urządzeń w 225 białostockich gospodarstwach domowych.

Druga jest związana z modernizacją kotłowni. Polega na zaprojektowaniu, dostawie i montażu instalacji 225 pieców gazowych u białostoczan.

REKLAMA

Przetarg wyłoni firmę, która będzie instalowała piece i kolektory w domach uczestników projektu, których wybrano w ub.r. Przed podpisaniem indywidualnych umów zostanie jeszcze przeprowadzona weryfikacja techniczna. Wszystkie urządzenia powinny zostać zamontowane do końca października 2019 r.

Oferty w przetargu można składać do 19 kwietnia.

Montaż kolektorów słonecznych i pieców gazowych będzie prowadzony w ramach projektu „Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu to prawie 8,8 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 6,8 mln zł. Realizację projektu przewidziano na lata 2017-2019.

red. gramwzielone.pl