ML System z ciekawym zamówieniem wkracza na rynek litewski

ML System z ciekawym zamówieniem wkracza na rynek litewski
fot. ML System

Polska spółka technologiczna ML System dostarczy swoje szkło fotowoltaiczne do prestiżowego 20-kondygnacyjnego centrum biznesowego Artery w Wilnie, zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda, światowej sławy architekta. Tym samym Litwa staje się kolejnym krajem eksportowym spółki.

Fakt, że nasze szkło fotowoltaiczne zostanie zamontowane na tak reprezentatywnym obiekcie, jakim jest centrum biznesowe Artery, to dla nas duża nobilitacja. Cieszymy się, że oferowane przez ML System rozwiązania wybierane są przez uznanych architektów, a do tego grona bez wątpienia zalicza się Daniel Libeskind. Budynek zlokalizowany w Wilnie zostanie ukończony w tym roku – skomentował Dawid Cycoń, prezes ML System.

Litwa jest nowym krajem eksportowym spółki. Wcześniej firma zaczęła dostarczać swoje produkty m.in. na Węgry. Dotychczas trafiło tam 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zostanie zainstalowane na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów. Projekt wpisuje się w unijną strategię „Fali Renowacji”, mającą na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków.

REKLAMA

Wyróżniamy się najszerszymi możliwościami technicznymi w branży BIPV. Produkty oferowane przez ML System są certyfikowane i chętnie stosowane w budownictwie kubaturowym, odpowiadają wprost na coraz ostrzejsze wymagania techniczne, jakim muszą sprostać budynki. Unikatowe cechy i parametry naszych rozwiązań to efekt rozpoczętych ponad dekadę temu, konsekwentnie realizowanych działań B+R i skutecznych wdrożeń, dających spółce realną przewagę na rynku – podkreśla Cycoń.

Cel: rynki zachodnie

Oprócz intensyfikacji działań sprzedażowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej ML System pracuje nad umocnieniem swojej pozycji w Europie Zachodniej. W tym roku zamierza uczestniczyć w kwietniowych, największych na świecie targach branży architektonicznej i budowlanej „BAU | World’s Leading Trade Fair for Architecture, Materials, Systems” w Monachium. Zaprezentuje tam autorskie technologie i produkty.

Spółka w zeszłym roku pozyskała zlecenia na nowych rynkach zagranicznych. Dostarcza m.in. swoje szkło fotowoltaiczne z podwyższonymi wymaganiami izolacji akustycznej do nowo powstającego budynku w centrum Monachium. Zrealizowała także dostawy ponad 1 tys. m2 fotowoltaicznej fasady wentylowanej do modernizowanej szkoły w Norwegii oraz modułów BIPV do siedziby Shella w Holandii.

REKLAMA

Europejska „Fala Renowacji”, która dopiero wzbiera, będzie znaczącym impulsem rozwojowym dla całej branży BIPV, w tym oczywiście ML System. Intensyfikujemy nasze działania marketingowe i sprzedażowe, aby wykorzystać dobrą koniunkturę. Rozwiązania architektoniczne oferowane przez ML System doskonale sprawdzają się zarówno przy projektach modernizacyjnych, jak i nowo powstających obiektach – podsumowuje Dawid Cycoń.

Patenty technologiczne ML System

Spółka z siedziba na Podkarpaciu regularnie zgłasza swoje wynalazki do ochrony patentowej. W ostatnim czasie poinformowała, że Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej przyznał jej kolejne dwa patenty – na szybę zespoloną ze specjalnymi warstwami wypełniającymi oraz na sposób otrzymywania tych warstw w procesie produkcji. Jest to element realizacji zaplanowanej na lata 2020–2024 strategii „nowej ery kwantowej”.

Więcej na ten temat w artykule: ML System otrzymał kolejne patenty na swoje wynalazki kwantowe.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.