Jabil Circuit Poland zbudował w Kwidzynie farmę fotowoltaiczną

Jabil Circuit Poland zbudował w Kwidzynie farmę fotowoltaiczną
Q-Cells press

Firma Jabil Circuit Poland, właściciel fabryki w Kwidzynie produkującej m.in. panele fotowoltaiczne, uruchomiła na jej terenie małą farmę fotowoltaiczną, która będzie produkować prąd na potrzeby własne zakładu. 

Na terenie fabryki w Kwidzynie zainstalowano 160 modułów fotowoltaicznych o mocy 250 W. Łączna moc farmy fotowoltaicznej wynosi 40 kW. 

– Panele fotowoltaiczne, które wykorzystaliśmy w elektrowni solarnej, pochodzą z naszych linii produkcyjnych. Mają gwarancję działania przez 20 lat. Spełniają wszystkie wymogi techniczne oraz wydajności. Uważamy, że skoro jesteśmy producentami paneli solarnych, to powinniśmy zużywać energię z zielonych źródeł  – mówi Krzysztof Mioduszewski, Prezes Jabil Circuit Poland.

REKLAMA
REKLAMA

Dzięki produkcji zielonej energii w Kwidzynie, Jabil zredukuje emisję dwutlenku węgla o 17,2 ton rocznie.

Uruchomiona przez Jabil instalacja fotowoltaiczna ma posłużyć także jako centrum edukacji i rozwoju technologicznego.

Jabil to dostawca usług produkcyjnych urządzeń elektronicznych oraz ekologicznych źródeł energii, obecny w 23 krajach. W Polsce skupia się na produkcji paneli fotowoltaicznych, mierników i modułów energii elektrycznej oraz gazu, wskaźników zużycia energii elektrycznej, kontrolerów oświetlenia LED itp. Do tej pory w fabryce w Kwidzynie wyprodukowano 7,5 mln paneli, głównie na rynek europejski. 

gramwzielone.pl