REKLAMA
 
REKLAMA

Dwie nowe farmy fotowoltaiczne o mocy 40 MW w lubuskim

Dwie nowe farmy fotowoltaiczne o mocy 40 MW w lubuskim
Fot. Projekt Solartechnik

Dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 40 MW powstały w Górzycy i Żabicach w województwie lubuskim. Do ich budowy wykorzystano dwustronne moduły PV.

Elektrownie słoneczne Górzyca i Żabice wybudował Projekt Solartechnik (PST). Obejmują około 75 tys. paneli bifacjalnych marki Jinko o mocy 540 W. Inwertery i stacje transformatorowe dostarczyła firma Huawei. Zamontowane na farmach PV Górzyca i Żabice panele o łącznej mocy 40 MW wyprodukują rocznie ponad 44 GWh zielonej energii. To równowartość zapotrzebowania na energię dla 24 tys. gospodarstw domowych. Inwestycje powstały na terenie o łącznej powierzchni 46 ha i do ich ogrodzenia zużyto trzy kilometry siatki ogrodzeniowej.

Farmy fotowoltaiczne w Górzycy i Żabicach poszerzyły portfel instalacji wcześniej zrealizowanych przez Projekt Solartechnik w woj. lubuskim. Łączna moc wybudowanych tam przez PST elektrowni słonecznych wynosi 48 MW. Portfel projektów OZE spółki na różnym etapie rozwoju ma obecnie łączną moc około 4,1 GW.

REKLAMA
REKLAMA

Niedawno od spółki Projekt Solartechnik osiem farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 50 MW kupił KGHM. Umowa obejmuje także posprzedażową usługę utrzymania farm solarnych objętych transakcją przez PST.

Projekt Solartechnik zdobywa doświadczenie na rynkach europejskich. Firma odpowiadała już za budowę farm fotowoltaicznych m.in. w Anglii, Belgii, Francji, Rumunii i na Węgrzech. W Polsce deweloper i wykonawca farm PV działa od 2012 r. Specjalizuje się nie tylko w projektach fotowoltaicznych, ale również w energetyce przemysłowej i farmach wiatrowych. Oferuje możliwość zakupu gotowych projektów fotowoltaicznych i zielonej energii w formule cPPA.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

i chleba mniej. najpierw biopaliwa, teraz PV na polach, a upraw do jedzenia coraz mniej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA