Energynat oficjalnym dystrybutorem SolarEdge w Polsce

Energynat oficjalnym dystrybutorem SolarEdge w Polsce

Energynat Trade, jeden z największych polskich importerów rozwiązań i urządzeń PV, dołącza do swojego portfolio produktowego falowniki i magazyny energii marki SolarEdge. To nie pierwsza współpraca obu marek.

SolarEdge jest marką dobrze znaną w branży fotowoltaicznej i kojarzoną przede wszystkim z najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz innowacjami z obszaru zarządzania energią oraz optymalizacji działania instalacji solarnych. Falowniki tej firmy są dziś jednymi z najczęściej wybieranych, a urządzenia SolarEdge o łącznej mocy ponad 43,6 GW można znaleźć już w ponad 140 krajach świata.

W ofercie Energynat Trade od dziś znajdziemy pełne i dostępne od ręki portfolio urządzeń tego producenta – zarówno do małych, jak i dużych instalacji. Dostępne są także rozwiązania hybrydowe oraz magazyny energii, na które popyt w Polsce dynamicznie rośnie.

— Wprowadzenie do oferty Energynat Trade falowników SolarEdge to dla nas kolejny ważny krok. Duże doświadczenie w pracy z tymi urządzeniami, które zdobyliśmy w biznesie instalacyjnym, powoduje, że dziś oferujemy produkty tej marki nie tylko jako dystrybutor, lecz przede wszystkim jako ekspert mówi Paweł Kozłowski, COO Energynat.

Dotychczasowa współpraca Grupy Energynat i SolarEdge

Grupa Energynat, do której należy Energynat Trade, oferuje, oprócz dystrybucji komponentów PV, także usługi z zakresu obrotu energią oraz projektowania i budowy instalacji fotowoltaicznych. W tych obszarach współpraca z marką SolarEdge trwa już od kilku lat.

— W realizowanych projektach Grupa Energynat wielokrotnie wykorzystywała już rozwiązania marki SolarEdge. Dziś wspierają one działanie wielu elektrowni zaprojektowanych i wybudowanych przez Energynat Solutions, czyli naszą spółkę instalacyjną. Falowniki SolarEdge doskonale sprawdzają się też w przypadku inwestycji farmowych – tu wymienić możemy choćby farmę PV o mocy 3,2 MW wykonaną przez nas dla Grupy Mardom. Systemy SolarEdge z powodzeniem stosujemy również w instalacjach komercyjnych oraz w segmencie residential. Wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo, precyzyjny monitoring i sterowanie, a co za tym idzie – optymalizacja produkcji i zużycia, a już wkrótce także zarządzanie inteligentnym ekosystemem energetycznym – najlepszym wyborem będzie SolarEdge komentuje Paweł Kozłowski, COO Grupy Energynat.

Na tym nie koniec. Przyszłość współpracy Grupy Energynat i SolarEdge

Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku energii sprawiają, że współpraca pomiędzy SolarEdge Technologies a Grupą Energynat będzie – jak deklarują obie strony – coraz mocniejsza. Od przyszłego roku budowanie i zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi, w tym szczególnie instalacjami z magazynami energii, będzie wymagało specjalistycznego podejścia, dostosowanego do nowego sposobu rozliczania, który jest już znany i z powodzeniem wykorzystywany w segmencie B2B. System SolarEdge jest gotowy na tą zmianę, a zespół Grupy Energynat dzięki kompetencjom w obrocie energią już dziś udowadnia, że taryfy dynamiczne (inaczej rozliczanie godzinowe) niosą za sobą znacznie więcej korzyści niż wad.

— Zmiany na rynku są faktem i nie ma od nich odwrotu, dlatego trzeba je zrozumieć, wiedzieć, jak wykorzystać nowe możliwości, a potem wykonać ogromną pracę edukacyjną, aby instalatorzy oraz klienci końcowi rozumieli, jak należy poruszać się po nowym systemie. Jako eksperci dostrzegamy naszą misję edukacyjną i już teraz się do niej przygotowujemy. Dużym wsparciem z pewnością będzie dla nas platforma SolarEdge, która dostarcza narzędzia, między innymi upraszczające proces sprzedaży. Platforma wycen SolarEdge pozwala handlowcom i instalatorom PV w prosty i intuicyjny sposób pokazywać klientom, jakie korzyści daje rozliczanie energii w systemie cen godzinowych twierdzi Paweł Kozłowski.

— Już wkrótce, wraz z wprowadzeniem na rynek rozwiązań SolarEdge ONE, firma SolarEdge po raz kolejny udowodni, że nie bez powodu w branży PV jest uważana za pionierską pod względem innowacji. Skorzystają na tym wszyscy, również Grupa Energynat, która wreszcie będzie mogła w pełni wykorzystać swój potencjał – twierdzi Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies Poland.

— Do naszej oferty trafią nowe produkty i usługi z obszaru obrotu energią, które oprzemy właśnie o ekosystem SolarEdge – uzupełnia Paweł Kozłowski. — Wymienić tu możemy np. usługę zarządzania magazynami energii czy też wirtualne elektrownie, których praktyczne wdrożenie będzie dla nas w przyszłym roku jednym z priorytetów. Połączenie kompetencji, narzędzi, jakie posiadamy w obrocie energią, oraz bogatego doświadczenia w pracy z produktami SolarEdge powoduje, że będziemy dostarczać naszym klientom wsparcie i wiedzę na poziomie, który znacząco przekracza standardy wyznaczone przez rynek – dodaje.

 

Energynat Trade na Solar Energy Expo
Energynat Trade

Grupa Energynat na targach SOLAR ENERGY EXPO w Nadarzynie (16–18 stycznia 2023)

Jesteś instalatorem? Prowadzisz firmę instalacyjną lub dystrybucyjną? Interesują Cię nowoczesne rozwiązania SolarEdge? Dobrze się składa, bo już w dniach 16–18 stycznia odbędą się targi SOLAR ENERGY EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. Zapraszamy Cię na stoisko Energynat (hala E, stoisko E3.09), gdzie wspólnie powiemy „Dzień dobry, SolarEdge”. Nasza przestrzeń wystawowa będzie poświęcona produktom i nowościom SolarEdge, w tym technologiom związanym z magazynowaniem energii słonecznej i smart home.

Na stoisku Energynat dowiesz się, jakie możliwości dają rozwiązania SolarEdge oraz narzędzia takie jak SolarEdge ONE. Eksperci rynku energii chętnie wyjaśnią Ci nadchodzące zmiany i związane z nimi zawiłości. Opowiedzą też, czym są taryfy dynamiczne i jak wykorzystywać wiedzę o ich możliwościach do skutecznej sprzedaży systemów SolarEdge. Dowiesz się także o nowości Grupy Energynat – SolarEdge Plus, czyli odpowiedzi na potrzeby instalatorów PV.

Serdecznie zapraszamy!

 

Energynat Trade – materiał sponsorowany