Pierwszy zagraniczny projekt fotowoltaiczny Tongwei o mocy 100 MW

Pierwszy zagraniczny projekt fotowoltaiczny Tongwei o mocy 100 MW
Tongwei

Firmy Tongwei i Bouygues Construction Australia podpisały historyczną umowę o współpracy przy budowie elektrowni fotowoltaicznej o mocy ponad 100 MW. Projekt ten stanowi kamień milowy w zastosowaniu najnowszych modułów fotowoltaicznych Tongwei w inwestycjach poza Chinami.

Od 2022 r. firma Tongwei koncentruje się na oferowaniu najnowszych modułów fotowoltaicznych na rynkach zagranicznych, a zawarta ostatnio umowa zakłada po raz pierwszy ich wykorzystanie w pojedynczym projekcie o mocy ponad 100 MW. Projekt zlokalizowany jest w Australii, a jego moc zainstalowana wyniesie 114,88 MW. Oczekuje się, że dostawy modułów fotowoltaicznych dla tego projektu rozpoczną się w trzecim kwartale 2024 r.

Moduły fotowoltaiczne Tongwei

Tongwei słynie z ciągłego udoskonalania jakości swoich produktów. Zgodnie z umową ta wiodąca chińska firma fotowoltaiczna dostarczy na potrzeby projektu moduły fotowoltaiczne Tongwei 182-72 typu TNC, wyposażone w samodzielnie opracowane i wyprodukowane przez Tongwei komponenty. Moduł ten został  przetestowany przez uznaną organizację certyfikującą TÜV Rheinland i otrzymał pozytywne wyniki. Przy standardowym rozmiarze 2278 x 1134 mm moc przednia modułów Tongwei 182-72 typu TNC sięga 607,4 W (około 20 W więcej niż w przypadku innych modułów w tym samym rozmiarze). Sprawność konwersji wynosi aż 23,51 proc., co stanowi rekord sprawności modułu typu TOPCon.

Zapewnienie wysokiej jakości było kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do uznania produktów fotowoltaicznych Tongwei przez klientów na całym świecie. W zeszłym roku firmy Tongwei i Bouygues Construction Australia przeprowadziły szereg rozmów na temat nowych projektów, których zwieńczeniem było podpisanie pod koniec 2023 r. w Szanghaju umowy o współpracy. W tych rozmowach firma Tongwei potwierdziła pełną kontrolę jakości poprzez rozszerzoną gwarancję, dostarczając tym samym większą korzyść klientom. System kontroli jakości modułów fotowoltaicznych Tongwei jest wiodący na globalnym rynku PV, co po raz kolejny przyczyniło się do wybrania produktów tej firmy.

Liderzy w branży

Obie firmy współpracujące przy tym projekcie mają ugruntowaną pozycję w swoich dziedzinach. Dlatego też współpraca obu stron wniesie istotny wkład w promowanie rozwoju globalnego sektora odnawialnej energii.

Bouygues Construction Australia jest częścią Grupy Bouygues, lidera w dziedzinie telekomunikacji, mediów i budownictwa, uważanego za lidera francuskiej branży budowlanej.

Tongwei jest światowym liderem w dostarczaniu technologii dla energetyki odnawialnej, który zyskał szerokie uznanie na rynku międzynarodowym dzięki doskonałemu know-how, ścisłej kontroli jakości i globalnej sieci serwisowej.

 

Tongwei

Tongwei, z siedzibą w Chengdu w Chinach, jest pierwszą firmą z przemysłu fotowoltaicznego, która znalazła się na liście Fortune Global 500. Jest to duża międzynarodowa grupa z bogatym doświadczeniem w zakresie ekologicznego rolnictwa i energii odnawialnej.

 

Tongwei
Fot. Tongwei

Tongwei posiada linie produkcyjne krzemu krystalicznego o wysokiej czystości. Posiada również wysokowydajne linie produkcyjne ogniw i modułów fotowoltaicznych. Jednocześnie Tongwei ma bogate doświadczenie w budowie i eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych.

 

Tongwei – materiał sponsorowany