Episkopat będzie zasilany energią z fotowoltaiki

Episkopat będzie zasilany energią z fotowoltaiki
Instalacja fotowoltaiczna na dachu Kolegium Episkopatu Polski. Fot. Columbus Energy SA.

Główna siedziba Kolegium Episkopatu Polski będzie korzystać z energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną. Cel tej inwestycji, sfinansowanej ze środków Episkopatu, to maksymalne wykorzystanie energii na użytek własny.

Na instalację składa się 40 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych, każdy o mocy 260 kWp, które zostały zamontowane na dachu warszawskiej siedziby Episkopatu.

Szacowany roczny uzysk jest zbliżony do średnich uzysków generowanych przez instalacje fotowoltaiczne zorientowane na południe zlokalizowane na terenie Polski. Symulacja pracy instalacji uwzględniająca wszystkie elementy, zarówno podzespołów jak i warunki otoczenia oraz obrys horyzontu, pozwoliła na oszacowanie rocznego uzysku na poziomie ok. 9500 kWh – komentuje Michał Gondek, dyrektor Działu Realizacji w firmie Columbus Energy S.A., która wykonała instalację.

REKLAMA
REKLAMA

System fotowoltaiczny na dachu siedziby Episkopatu został wykonany tak, aby zmaksymalizować wykorzystanie energii na użytek własny.

W głównej mierze instalacja pokryje zapotrzebowanie na energię wynikającą z bieżącego funkcjonowania budynku. Przewidujemy, że praktycznie całość energii zostanie zużyta na własne potrzeby – dodaje przedstawiciel firmy Columbus Energy S.A. 

gramwzielone.pl