W Mielcu ruszy produkcja innowacyjnych modułów PV

W Mielcu ruszy produkcja innowacyjnych modułów PV
Fot. EURO-PARK MIELEC

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Wśród nich jest zezwolenie dla firmy, która na terenie mieleckiej strefy zajmie się produkcją modułów fotowoltaicznych w nowej technologii tzw. szkłoszkło

Ostatnio ARP S.A. wydała pozwolenia na trzy nowe inwestycje, które zostaną umiejscowione w mieleckiej specjalnej podstrefie ekonomicznej. Wśród tych inwestycji jest projekt firmy Pure Energy Systems, która prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnymi rozwiązaniemi dotyczącymi fotowoltaiki.

Jak podaje ARP, w wyniku realizacji projektu Pure Energy Systems planuje uruchomienie produkcji modułów fotowoltaicznych w technologii szkło-szkło, o dwustronnej i jednostronnej warstwie aktywnej z powierzchnią antyrefleksyjną i szkłem radiacyjnym.

REKLAMA
REKLAMA

W wybudowanym zakładzie produkcyjnym na terenie podstrefy mieleckiej Pure Energy System ma zainstalować linię technologiczną oraz stworzy laboratorium, gdzie będzie prowadzić badania nad doskonaleniem produktów dla rynku fotowoltaicznego. 

Koszt całego przedsięwzięcia jest szacowany na prawie 41 mln zł. Inwestycja ma zaowocować utworzeniem co najmniej 49 nowych miejsc pracy.

red. gramwzielone.pl / Euro-Park Mielec