Tesla ze zgodą na przejęcie SolarCity

Tesla ze zgodą na przejęcie SolarCity
Elon Musk. Foto. Tesla Club Belgium, flickr cc

Najbardziej spektakularna transakcja na rynku czystej energii jest bliżej realizacji. Amerykańskie władze zgodziły się na przejęcie lidera rynku domowych instalacji PV w USAfirmy SolarCityprzez należącą do Elona Muska Teslę.

Zaledwie kilka tygodni po podaniu przez Teslę informacji o planie przejęcia SolarCity, na tą transakcję zgodziły się amerykańska Federalna Komisja Handlu oraz Departament Sprawiedliwości.

Zgodnie z warunkami wycenionej na 2,6 mld dolarów transakcji Tesla przejmie SolarCity poprzez wymianę akcji w stosunku jedna akcja SolarCity za 0,11 akcji Tesli. Wartość akcji Tesli wyceniono na podstawie średniego kursu z pięciu dni liczonych do dnia 29 lipca br.

REKLAMA
REKLAMA

Elon Musk chce, aby SolarCity stało się częścią Tesli widząc synergię obu biznesów i korzyści ze względu na komplementarny charakter działalności obu firm, a także na oszczędności, które Tesla ocenia na 150 mln dolarów tylko w pierwszym pełnym roku funkcjonowania połączonych firm.

SolarCity to lider szybko rosnącego rynku małych instalacji fotowoltaicznych w USA. W ostatnim kwartale SolarCity zanotowało wyniki instalacji lepsze od oczekiwanych, notując jednak stratę w wysokości 250 mln dolarów. Więcej o kondycji SolarCity w artykule: Szefowie SolarCity obniżą swoje pensje do 1 dolara

gramwzielone.pl