XTPL zwycięzcą polskich eliminacji Climate-KIC Venture Competition

XTPL zwycięzcą polskich eliminacji Climate-KIC Venture Competition
Filip Granek i Zbigniew Rozynek

Climate-KIC Accelerator Programme to największy europejski program grantowy dla pomysłów biznesowych z zakresu ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu. Dzięki wygranej w polskich eliminacjach XTPL weźmie udział w finale programu we Frankfurcie, podczas którego będzie miał szansę zaprezentować swoją technologię międzynarodowym firmom i inwestorom.

W ramach programu przedstawiciele XTPL uczestniczyli w licznych szkoleniach, które prowadzone były przez trenerów z Polski, Holandii oraz Niemiec. W dniach 5 i 6 września 2016 roku we Wrocławiu odbyły się finałowe prezentacje wszystkich uczestników, które były oceniane przez jury konkursowe oraz organizatora polskiej edycji programu – Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego SA.

Nasz program grantowy to niebywała szansa na to, aby rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. Program realizowany jest w 11 regionach Unii Europejskiej oraz w Szwajcarii. Doskonali trenerzy z całego świata, szkolenia i coaching z tematów naprawdę istotnych dla młodych przedsiębiorców oraz wsparcie finansowe w postaci grantów to niewątpliwie największe atuty tego programu – tłumaczy Tomasz Pająk, kierownik projektu Climate-KIC Acceleration Programme.

REKLAMA

XTPL otrzymał nie tylko prestiżowy tytuł zwycięzcy programu, ale też możliwość reprezentowania naszego kraju podczas europejskiego finału we Frankfurcie.

REKLAMA

Udział w Climate-KIC Accelerator przyniósł nam wielostronne korzyści. Uczestniczyliśmy w rozwijających warsztatach i szkoleniach, poznaliśmy pełnych pasji ludzi z ogromną wiedzą dotyczącą rozwijania biznesu i w końcu – dostaliśmy szansę przedstawienia naszej technologii we Frankfurcie. Zwycięstwo w polskiej edycji Climate-KIC sprawia, że będziemy mieli kolejną szansę opowiedzieć o naszej spółce i technologii na arenie międzynarodowej. Nowe kontakty na całym świecie są dla nas wyjątkowo istotne. Z wielką nadzieją zatem czekam na finał programu – tłumaczy Sebastian Młodziński, prezes zarządu XTPL.

Europejski finał programu odbędzie się na początku listopada.

XTPL jest spółką technologiczną założoną przez polskich naukowców. Firma zajmuje się opracowywaniem transparentnych optycznie i przewodzących elektrycznie warstw (ang.Transparent Conductive Films – TCF), które znajdą zastosowanie jako przezroczyste elektrody w cienkowarstwowych ogniwach słonecznych oraz w wyświetlaczach.

red. gramwzielone.pl