Chińczycy przejmują farmy PV na Wyspach

Chińczycy przejmują farmy PV na Wyspach
Conergy press

Chiński inwestor przejmie sześć farm fotowoltaicznych, które znajdują się w Wielkiej Brytanii. Obecnie wsparcie dla nowych inwestycji w naziemne elektrownie PV zostało na Wyspach mocno ograniczone, jednak właścicielom uruchomionych do tej pory farm fotowoltaicznym brytyjski rząd nie zmienił obiecanych wcześniej zasad wsparcia.

Chińska firma United Photovoltaics Group Ltd. (United PV) przejmie 6 znajdujących się na Wyspach farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 82,4 MW. Zapłaci za nie 30 mln GBP.

Obecnie rynek projektów naziemnych farm fotowoltaicznych w Wielkiej Brytanii stanął w miejscu po tym, jak wsparcie dla tego rodzaju inwestycji obciął brytyjski rząd.

REKLAMA

Farmy fotowoltaiczne, w przypadku których inwestorzy zdążyli z uruchomieniem jeszcze w ramach korzystniejszych warunków, mogą nadal korzystać z bardziej preferencyjnego wsparcia, co czyni takie projekty atrakcyjnymi inwestycjami.

REKLAMA

Farmy fotowoltaiczne, które przejął chiński inwestor, zostały uruchomione na początku 2015 r. i nadal przysługuje im obowiązujące wsparcie w postaci 1,4 zielonego certyfikatu za każdą wyprodukowaną megawatogodzinę energii.

To kolejna z inwestycji ogłoszonych przez United PV w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni wcześniej chińska firma podała, że przejmie od Shunfeng Photovoltaic położoną w chińskiej prowincji Szantung farmę fotowoltaiczną o mocy 40 MW.

Chiński deweloper farm fotowoltaicznych poinformował ostatnio o wynikach za I połowę br., w której odnotował wzrost zysku o 1 proc. w porównaniu do I poł. 2015 r., osiągając poziom 249 mln RMB, czyli około 37,3 mln USD.

United PV posiadał w swoim portfelu na koniec czerwca br. farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 996 MW, co oznacza aż 56-proc. wzrost w porównaniu do końca I połowy 2015 r. 

red. gramwzielone.pl