W Sochaczewie powstaną dwie farmy fotowoltaiczne. Razem 1,8 MW

W Sochaczewie powstaną dwie farmy fotowoltaiczne. Razem 1,8 MW
Fot. FreeVolt

Dwie działające w branży spożywczej firmy z Sochaczewa uruchomią własne farmy fotowoltaiczne. Moc każdej z nich wyniesie po 0,9 MW.

Wykonawcą instalacji będzie bydgoska firma FreeVolt. Jak informuje wykonawca, rozmowy na temat zrealizowania tych inwestycji trwały ponad rok, a pierwsze prace budowlane ruszą na początku przyszłego miesiąca. Uruchomienie produkcji energii ma nastąpić do końca tego roku.

Do budowy farm fotowoltaicznych w Sochaczewie zostaną wykorzystane moduły fotowoltaiczne Freevolt o mocy 270-280 Wp oraz falowniki marki Fronius.

REKLAMA

W informacji na temat tych inwestycji FreeVolt nie podaje, jaki będzie ich łączny koszt. Wiadomo, że w celu sfinansowania farm fotowoltaicznych inwestorzy skorzystają z dofinansowania. Szczegóły na ten temat nie są jednak ujawniane.

REKLAMA

FreeVolt szacuje, że łączny uzysk energii z obu farm fotowoltaicznych w Sochaczewie wyniesie około 2,1 GWh w skali roku. Cześć wyprodukowanej energii będzie podlegać autokonsumpcji.

To kolejne duże inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne, których realizacją zajmie się FreeVolt. Kilka tygodni temu bydgoska firma wykonała jeden z największych projektów pilotażowych w Polsce w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego, zyskało instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy nominalnej 802,1 kWp. Projekt zrealizowano na zlecenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

red. gramwzielone.pl