innogy Polska z umowami na 1 MWp w fotowoltaice

innogy Polska z umowami na 1 MWp w fotowoltaice
Fot. innogy Polska

Spółka innogy Polska informuje, że w ciągu miesiąca podpisała umowy na instalacje fotowoltaiczne dla prosumentów o łącznej mocy przekraczającej 1 MWp.

innogy Polska wprowadziła instalacje fotowoltaiczne do swojej oferty pod koniec 2014 roku, kierując je wówczas jednak tylko do klientów biznesowych. W ubiegłum roku wdrożono produkt dla klientów indywidualnych.

W Polsce roczna produkcja energii elektrycznej na poziomie ok. 1 MWh z 1 kWp instalacji jest jak najbardziej realna. Możemy powołać się na przykład klienta biznesowego, u którego produkcja energii elektrycznej w okresie roku, od początku marca 2016 do końca lutego 2017, wyniosła 39,28 MWh przy instalacji o mocy 40 kWp. Te dane przemawiają do świadomych, potencjalnych klientów. Warto dodać, że nie wszystkie z podpisanych umów dotyczą lokalizacji
na terenie Warszawy i nie wszyscy klienci chcieli też ubiegać się o dofinansowanie
– komentuje Michał Skorupa, menadżer odpowiedzialny za rozwój fotowoltaiki w innogy Polska.

REKLAMA

Pozytywnie na zainteresowanie inwestycjami w domowe systemy fotowoltaiczne w Warszawie, gdzie swoje działania skupia innogy, wpływa oferowane przez stołeczny magistrat dofinansowanie w postaci bezzwrotnej dotacji sięgającej nawet 40 proc. kosztów inwestycji. Tak korzystne dofinansowanie nie jest już obecnie oferowane w innych częściach kraju, z wyjątkiem programów unijnych, które nie są jednak adresowane bezpośrednio do gospodarstw domowych.

W tym roku ubieganie się o dofinansowanie instalacji z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy było możliwe do końca I kwartału br. Dodatkowo w ramach powiązanego produktu „Energia ze słońca” klienci indywidualni innogy Polska, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, mogą otrzymać 3 MWh darmowej energii, do wykorzystania do końca 2018 r.

REKLAMA

W marcu br. innogy Polska rozpoczęła kampanię edukacyjno-promocyjną „Włącz energię słoneczną w swoim domu”, której celem było zachęcenie warszawiaków do inwestycji w fotowoltaikę prosumencką. W niespełna miesiąc innogy Polska otrzymała od klientów indywidualnych ponad 1,5 tys. zapytań dotyczących instalacji fotowoltaicznych. Ostatecznie liczba podpisanych umów dwukrotnie przekroczyła założony cel.

Innogy Polska zapewnia, że mikroelektrownie zakontraktowane przez tą spółkę będą mogły wyprodukować około 1 GWh zielonej energii elektrycznej w skali roku, co z kolei oznacza oszczędność emisji CO2 na poziomie 810 ton.

Wyniki kampanii odwołującej się do korzyści wynikających z produkowania własnej energii elektrycznej dzięki mikroelektrowni fotowoltaicznej znacznie przewyższyły nasze oczekiwania. Analizując liczbę osób, które zaufały innogy Polska i zdecydowały się na nasze kompleksowe usługi, widzimy, że Warszawiacy są coraz bardziej świadomi, oczekują ekologicznych rozwiązań i są gotowi zainwestować w technologie przyszłości takie jak fotowoltaika. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mikroelektrownia słoneczna jest coraz tańsza, a zaproponowany model finansowania, dla instalacji o mocy ok. 3 kWp sprawia, że cena wynosi ok. 210 zł miesięcznie – mówi Janusz Moroz, członek zarządu ds. handlu w innogy Polska.

Innogy Polska dodaje, że prawdopodobnie od września br. w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy ponownie będzie można składać wnioski o udzielenie dotacji na wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej. Wysokość bezzwrotnej dotacji w rundzie zakończonej 31 marca 2017 r. mogła wynieść do 40 proc. wartości inwestycji, a także – w przypadku instalacji fotowoltaicznych – maksymalnie 15 tys. zł.

red. gramwzielone.pl