PGE EO wdraża program montażu mikroinstalacji PV

PGE EO wdraża program montażu mikroinstalacji PV
erhard renz, flickr cc

Należąca do Polskiej Grupy Energetycznej spółka PGE Energia Odnawialna wdraża ofertę adresowaną do prosumentów. Pierwsze kilkadziesiąt mikroinstalacji fotowoltaicznych ma zainstalować jeszcze w tym roku.

PGE Energia Odnawialna podała, że zamierza w ciągu sześciu miesięcy dostarczyć i zamontować klientom PGE Obrót – innej spółki z grupy PGE – ok. 80 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni bezpośredniego wykonawcę, a realizacja programu planowana jest na drugą połowę bieżącego roku.

Spółka zapewnia, że w ramach umowy klient dostanie projekt mikroinstalacji wraz z wizualizacją, wsparcie w uzyskaniu dofinansowania – o ile takie jest dostępne w jego gminie – oraz pomoc w załatwieniu niezbędnych decyzji administracyjnych, pozwoleń i zgód.

REKLAMA

Po dostarczeniu, a następnie zainstalowaniu paneli, PGE Energia Odnawialna ma zapewniać pełną obsługę związaną z uruchomieniem mikroinstalacji, przeszkoleniem użytkownika i przyłączeniem do sieci dystrybucyjnej.

REKLAMA

Klienci PGE EO decydujący się na mikroinstalacje będą mogli je zainstalować i użytkować w jednym z dwóch wariantów – oddając do sieci niewykorzystane nadwyżki lub gromadząc je za pomocą własnego magazynu energii. Koszt instalacji z magazynem energii ma być – jak zapewnia spółka – o około 40 proc. wyższy.

W fazie pilotażu PGE Energia Odnawialna zamierza zainstalować ok. 80 mikroinstalacji, z których połowa trafi do klientów PGE Obrót z Lublina, Rzeszowa, Skarżyska-Kamiennej i Zamościa. Pozostała część do Białegostoku, Łodzi i Warszawy.

Spółka zapewnia, że jeśli program będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem, planuje go wdrożyć na większą skalę.

red. gramwzielone.pl